Słowacja – jako wartościowy partner w interesach

Nie mówi się o tych historiach w mediach, gdyż nie jest to widowiskowa historia dla stacji informacyjnych, ale jest się czym pochwalić: nasz handel ze Słowacją w ciągu ostatniej dekady podniósł się bardzo do góry, wzrastając o… 300 procent. Tak wielki skok cieszy, lecz też skłania do snucia planów, jak utrzymać tak pokaźny wzrost. Jak podkreślają znawcy, tendencja ta może się utrzymać, jednakowoż nie może zabraknąć nowych inwestycji.

Aktualnie można potwierdzić, iż Słowacja to dla naszego kraju jeden z najistotniejszych partnerów handlowych. W 2012 roku wartość wymiany handlowej sięgnęła około siedmiu miliardów euro, i co najważniejsze, była dość podobna po jednej, jak i po drugiej stronie.

Taki wynik dowodzi wzrost o ponad cztery procent, w porównaniu z rokiem 2011. Daje to ciekawy wynik, ponieważ Słowacja awansowała na 9 miejsce wśród najważniejszych partnerów handlowych naszego kraju. Warto przypomnieć, że w 2011 roku zajmowała jeszcze jedenaste miejsce.

firma spedycyjna

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo dużą wartość w polsko-słowackiej współpracy odgrywa globalny łańcuch dostaw. Co ważne, w poszczególnych sektorach gospodarki jest z każdym rokiem bardziej korzystnie i obiecująco, szczególnie mówimy tu o branży motoryzacyjnej. Jest to prawda, transport np. z do Słowacji i ze Słowacji do Polski różnorodnych produktów jest coraz bardziej pokaźny.

Jeśli omawiana problematyka Cię istotnie fascynuje, to bez zwłoki kliknij tu – to niezwykle wiarygodna oferta (https://souniq.pl/), która też Cię zaciekawi.

Jednocześnie, powinniśmy w tym miejscu dodać, iż perfekcyjnie niestety nie jest, gdyż stale istnieje potrzeba poprawy w zakresie infrastruktury transportowej między naszymi krajami. Jest jednak nadzieja na tego typu poprawę, bo już obecnie dzięki środkom unijnym ulepszono infrastrukturę, a w przyszłości ma być jeszcze lepiej.

Poza tymi gospodarczymi zaletami wato również uświadomić, iż Słowacja to jednocześnie cudownej urody kraj. Choć nasze wakacyjne plany kierują nas się w stronę Europy Zachodniej i Południowej, a także Północnej Afryki, to warto wybrać się trochę bliżej, do naszego południowego sąsiada. Słowacja przypadnie do gustu zwłaszcza ludziom kochającym chodzić po górach, bo to kraj górzysty, z pięknymi widokami, szlakami i atrakcjami turystycznymi. Jak widać, warto robić interesy ze Słowacją, a jednocześnie nie zaszkodzi odkryć tego państwa pod kątem turystycznym.

Jedno jest pewne, nie będziemy żałować. Zresztą, ci co pojechali na Słowację zaraz chcą tam powrócić Nie dość, iż jest tam tak ładnie, to jeszcze ludzie są mili, a ceny zbliżone do polskich. Przy małym staraniu można się nawet dogadać, ponieważ język słowacki należy do identycznej grupy językowej, co nasz, język polski.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,