Egzystowanie w zgodzie z harmonią, czyli krótka rozprawka o regułach doboru i ustawiania mebli w hotelowych pokojach

Feng-shui to termin, który wymyślili Chińczycy wiele wieków wstecz, ale skonkretyzowane kiedyś reguły ustawiania mebli nadal są w modzie. Wiek XXI, pomimo pogoni za odkryciem coraz lepszych urządzeń elektronicznych, nie odżegnuje się całkowicie od obyczajowości. Co więcej, słowo naturalny odmieniamy teraz przez wszystkie przypadki, więc odejście do lamusa raczej mu nie zagraża.

Meble do hotelu możemy wstępnie podzielić na dwie grupy: te przeznaczone do pokoi i te, które rozmieszczone zostają w recepcji albo w korytarzach.

Gdy uznasz, że warto by było przeanalizować inny aspekt omawianej sprawy, kliknij ten link oraz przeczytaj jeszcze więcej szczegółów w treści (https://orson-przeprowadzki.wroclaw.pl/oproznianie-oraz-utylizacja-starych-rzeczy/).

W pomieszczeniach dla gości muszą obligatoryjnie znaleźć się łoża, lecz, o ile to wykonalne, można je ustawić według zasad feng-shui, czyli tak, żeby wczasowicze leżeli w kierunku północ-południe. Konieczne bywają również szafki nocne i niepokaźne szafy na ubrania. Przydałby się też stoliczek oraz dwa bądź trzy krzesła.

hotel

Autor: Elsie Hui
Źródło: http://www.flickr.com

W czasie wyposażania pokoi dla gości nie wolno nam w żadnym razie zapominać o zasadzie zdrowego rozsądku. Mówi nam ona o tym, że nadmiar mebli bywa niewskazany, a zwłaszcza trzeba wystrzegać się zbyt dużej liczby bibelotów (zobacz więcej). To właśnie na nich siada najwięcej kurzu. Należy także zwracać uwagę na to, żeby wspomniane tutaj meble do hotelu nie zostały poustawiane przypadkowo – reguła funkcjonalności przypomina nam, że łoża lepiej nie ustawiać tuż obok okna. Ulewa oraz silny wiatr mogą zakłócać spokojny sen gości.

Natomiast recepcja, która przecież bywa wizytówką całego obiektu, musi prezentować się profesjonalnie. Panie recepcjonistki mają zazwyczaj wyznaczone miejsce za trybunką. To jednak nie wszystko. Zanim turyści zawędrują do swoich kwater, przez chwilę być może będą pragnęli odpocząć po wysiłkach długiej podróży. Z tego powodu właściciele obiektów nabywają także takie meble do hotelu, które rewelacyjnie sprawdzą się w podanej wcześniej roli – wyjątkowe meble do hotelu.

Pokój hotelowy

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com
Obowiązkowym elementem wyposażenia są kanapy, niekiedy nawet skórzane, dwa fotele i malutki szklany lub dębowy stoliczek. Można też wybrać tę bardziej oszczędną wersję. A w jej składzie znajdziemy: kremowy stolik razem z umieszczonymi na blacie folderami reklamowymi, kilka lub nawet kilkanaście miękkich krzeseł, komodę, która przywodzi na myśl dobrze znane nam domowe wnętrza. Całości dopełniają niełatwo zauważalne detale, czyli na przykład stojaki na parasolki czy ukryte w rogu pomieszczenia wieszaki na kurtki.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,