Certyfikat GOST może być mocno przydatny w przypadku zamiaru do sprzedaży produktów do Rosji

Sporo firm zajmujących się handlem zagranicznym spotyka dużo licznych wymagań, które są koniecznie niezbędne, aby móc oferować swe usługi w zagranicy. Dotyczy to też Rosji oraz mnóstwa kolejnych państw, które mają zbliżone przepisy celne – chociażby w Kazachstanie. Wówczas biznesmeni muszą udowodnić, iż ich produkt w całości spełnia różnorodne wymogi, jakie są zawarte w Standardach i Normach w Federacji Rosyjskiej. W tym celu na pewno najlepiej zatroszczyć się o certyfikat GOST, jaki jest obowiązujący na całym obszarze Federacji Rosyjskiej oraz w całej Unii Celnej.

certyfikat ISO

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Obszerne terytorium, znaczna liczba mieszkańców oraz duże zapotrzebowanie na poszczególne polskie produkty sprawia, iż handel z Rosją staje się bardzo opłacalny ze względu na dużą konkurencyjność oraz wykwalifikowany rynek zbytu. Ów certyfikat określa, czy dany produkt wypełnia określone wymogi pod względem bezpieczeństwa , a także jakości, dzięki czemu jest w stanie on być dopuszczony do obrotu (gdy jest to wymagane) , a także o wiele zyskuje on na rzetelności – z tego powodu dużo firm stara się o certyfikat GOST (czytaj tutaj certyfikat gost) nawet wtedy, kiedy nie jest on konieczny, ponieważ na wyroby z certyfikatem jest o wiele wyższe zapotrzebowanie.

O certyfikat GOST na pewno należy postarać się, jako że Rosja jest wyjątkowo ważnym rynkiem dla kraju. Federacja Rosyjska importuje bardzo sporo. Dla Polski Rosja jest na 3. miejscu w klasyfikacji odbiorców krajowego eksportu – przebijają ją tylko wybrane kraje należące do Unii Europejskiej. Do Federacji Rosyjskiej eksportuje się głównie żywność, na którą jest duży popyt – są to najczęściej owoce , jak również przeróżne rodzaje mięs, ale też grzyby, ziemniaki , a także owoce leśne. Możliwości eksportu do Federacji Rosyjskiej jest bardzo wiele, jeśli tylko spełni się ich lokalne wymagania – to mimo to potrafi bardzo się opłacać. O tym jak uzyskać certyfikat przeczytasz w tym miejscu:.

certyfikat ISO

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Przed zaplanowaniem danej strategii eksportu do Rosji na pewno warto przedtem dowiedzieć się, jakie są precyzyjne warunki osiągnięcia certyfikatu, , a także jakim sposobem one obowiązują . Certyfikat GOST może dotyczyć zarówno konkretnej partii produktów, jak i całych serii – to drugie rozwiązanie jest bardzo świetne dla sprawdzonych handlowców, jacy mają chęć handlować danym towarem na dłużej. Poszczególne towary muszą zostać certyfikowane obowiązkowo, inne dobrowolnie, w celu zainteresowania rosyjskich odbiorców do produktów. W razie jakichkolwiek pytań na temat eksportowania do Federacji Rosyjskiej – chociażby kwestie, czy dany produkt musi koniecznie być certyfikowany, bądź jakie są szczegóły dobrowolnego osiągnięcia certyfikatu, warto wiedzieć, że profesjonalni , a także godni zaufania konsultanci na pewno pomogą w każdej, nawet bardzo wymagającej albo zawiłej sprawie.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: ,