Robienie pomiarów drgań oraz naprężeń, niezbędne w wielu sytuacjach

Prawda jest taka, że o różnych rzeczach zwykły Nowak nawet nie ma pojęcia. Nie wiemy, że przy pewnych konstrukcjach konieczne są pomiary drgań. Takie pomiary pozwalają na odnalezienie awarii i skontrolowanie ogólnego stanu konkretnej konstrukcji. Dawniej, żeby odnaleźć kłopot trzeba było rozkładać na czynniki pierwsze wybraną konstrukcję. Jak łatwo się domyślić było to bardzo kosztowne.

Pomiary drgań
Dziś dzięki urządzeniom do pomiaru drgań i naprężeń i nie trzeba dokonywać demontażu całej konstrukcji. Po dokonaniu tego typu pomiarów firma je wykonująca da nam protokół z owych pomiarów, byśmy wszystko wiedzieli. Tak, więc jeśli zostaliśmy nadzorcami jakiejś dużej konstrukcji nie zapominajmy o tego typu rozwiązaniu. Należy również nie zapominać, że takie pomiary należy robić nie jedynie w chwili, kiedy dotrą do nas wiadomości, że coś jest nie tak – Komes – pomiary drgań. Najsensowniej kontrolnie, co pół roku zrobić tego rodzaju pomiary, bo warto profilaktycznie coś sprawdzać zamiast potem męczyć się z jakąś dużą awarią, bo to na sto procent okaże się kosztowniejsze.

Obliczenia MES, tj. Metoda Elementów Skończonych
Z czym wiąże się MES? Zobacz tutaj- więcej o analizie MES Możemy stwierdzić, że na 100% Nowak czy Kowalski nie będą mieli pojęcia, o co chodzi. Tymczasem obliczenia MES są w stanie pomóc przy różnych obliczeniach, gdzie standardowe wzory nie mają najmniejszego sensu. Obliczenia tego rodzaju to możliwość uzyskiwania wyników dla specyficznych kształtów.

Zainspirował Cię ten wątek? Kliknij na nasz odsyłacz (https://kador.pl/logistyka/), w tamtym miejscu zapewne odnajdziesz jeszcze więcej informacji na temat, który Cię zainteresował.

Tak, więc korzysta się z nich w bardziej realnych sytuacjach niż lekcja matematyki. Niestety w szkołach uczymy się najczęściej wzorów, które niezbyt są w stanie pomóc w prawdziwym życiu.

Przemysł

Autor: European Southern Observatory
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast obliczenia MES to idealne rozwiązanie dla życiowych sytuacji. Jak wiemy wszystkie metody posiadają swoje plusy, ale ma również jakieś minusy. Jeśli chodzi o ten typ obliczeń to musimy zawsze pamiętać o pewnym marginesie błędu, którego niestety nie sposób wykluczyć. Ale mimo tego minusa obliczenia MES jest jedną z najlepszych metod, jakie istnieją w naszych czasach, dlatego też w mechanice ogólnie pojętej jest niesamowicie często stosowana. Jak wiadomo nie każdy wie w jaki sposób robi się tego rodzaju obliczenia, nie wszyscy znają się na macierzach, ale są ludzie wykwalifikowani w tej kwestii i wiedzą jak się za to zabrać.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>