Najważniejsze reguły dotyczące pielęgnacji włosów

Współcześnie istnieje niezwykle silny trend na podkreślanie kobiecego piękna. Media obrzucają nas setkami obrazów perfekcyjnych kobiecych sylwetek, wywierając w pewien sposób presję na płeć piękną. Zazwyczaj kobiety intensywnie dbają o swój wygląd, pielęgnują swoje ciało w nadziei, iż starość nigdy nie nadejdzie. Producenci kosmetyków rzecz jasna bardzo chętnie reagują na problemy dzisiejszych kobiet, produkując coraz to lepsze specyfiki do pielęgnacji każdej części ciała. W drogeriach i sklepach z kosmetykami regały aż uginają się od różnego rodzaju kremów, lotionów, odżywek, szamponów itp. Niezwykle duży asortyment dotyczy pielęgnacji włosów.

fryzura

Autor: Rob
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście bazę, jeśli mówimy o włosach, stanowi szampon. Wybierając go musimy zwrócić szczególną uwagę na kłopoty z jakimi się borykamy. Zdecydowanie inaczej będzie działać szampon przeciwłupieżowy od szamponu regenerującego. Dobrze jest zatem dowiedzieć się, czego nasza głowa tak naprawdę potrzebuje. Kolejnym krokiem na drodze generalnej pielęgnacji włosów jest bez wątpienia odżywka. Zależnie od upodobań możemy kupić taką, którą nakładamy na wilgotne włosy i po paru minutach spłukujemy, lub taką która nie wymaga spłukiwania. W tym przypadku także trzeba dostosować właściwości specyfiku do naszych potrzeb i nie wydawać zbędnie pieniędzy na coś, co nie jest nam potrzebne i nie rozwiąże naszych problemów. Jako działania wspomagające stosuje się również różnego typu olejki, mgiełki i spraye, które charakteryzują się zwykle intensywnym działaniem regenerującym.

kosmetyki do włosów

Autor: Moto „Club4AG” Miwa
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście w przypadku tego rodzaju kosmetyków największą rolę odgrywa ich skład i producent. Warto inwestować w produkty dobre jakościowo, nawet jeżeli ich cena jest stosunkowo wysoka. Bez wątpienia kosmetyk o pieczołowicie wyselekcjonowanych składnikach zadziała o wiele lepiej, niż szampon będący tanią mieszanką związków chemicznych. Szczególnie polecane są właśnie preparaty naturalne, których receptury bazują na składnikach zielarskich. Na przykład rosyjskie lub indyjskie kosmetyki do włosów zyskują w obecnych czasach na popularności, właśnie z uwagi na wykorzystanie medycyny tradycyjnej. Bez względu na to, jakich specyfików używamy, powinniśmy przede wszystkim zapamiętać, że we wszystkim ważny jest umiar. Zbyt duża ilość produktów, które z założenia mają nam pomóc, w rzeczywistości może nam bardzo zaszkodzić.

Czy prezentowany temat Cię zainteresował? Zobacz również na pomocne notatki (http://probis.info/) posiadające tak samo istotne dane, które zapewne całkowicie Cię pochłoną.

Nie warto zatem przepłacać, a zakupy kosmetyczne musimy robić z głową!

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,