Uczenie się języków – jak to robić skutecznie?

Bezsprzeczne jest że, żeby nauczyć się języka obcego trzeba być dokładnym a także cierpliwym… Bla bla bla… To wie każdy, za to ja opiszę Wam moje „techniki”, które wykorzystywałam podczas nauki języków. Po prostu przenigdy nie wierzyłam cudownym sposobom, które posiadają różne szkoły językowe. A dzięki przebywaniu w mieście Wrocław kurs języka hiszpańskiego ukończyłam celująco, bez szkoły.

hiszpańskie miasteczko

Autor: Jose A.
Źródło: http://www.flickr.com

Jasne jest, że do nauki konieczne są jakieś książki lub innego rodzaju materiały. Ilość proponowanych podręczników, samouczków, kursów oraz wszelkich innych pomocy naukowych jest straszny a co ważne zróżnicowany w zależności od języka. Powinno się jednak w pierwszym etapie nauki to wszystko najzwyczajniej w świecie olać. Człowiek powinien mieć czas, żeby zrozumieć, czego potrzebuje. () Jeśli musicie zacząć naukę zupełnie nowego języka rozpocznijcie od nabycia jakiegoś samouczka, który w swojej formie i kompozycji będzie wam się najbardziej podobać.

Tzn. nabądźcie taki, który będzie według was wygodny w użyciu. Na słowniki i inne materiały przyjdzie czas. Na spokojnie powinno się przecież korzystać ze słowników internetowych. Najgorszą metodą jest kupowanie masy podręczników. To nic innego jak prokrastynacja, czyli przekładanie w czasie zaczynania nauki. Wiele osób lubi tak robić. Nabywają stertę książek i są święcie przekonani, że szykują do rozpoczęcia nauki. W rzeczywistości próbują oni odwlec moment, w którym faktycznie wezmą się do uczenia – przeważnie dzień ten nie pojawia się. Przeczytaj więcej: demostenes.com.pl/jezyki/hiszpanski/.

Innymi słowy – na początku nauki nowego języka kupcie sobie jeden zwykły i zrozumiały (na wasze oko) samouczek. Na pierwszym etapie mniej znaczy więcej. Powinno się też zainwestować w słowik jednojęzyczny, bowiem trzeba samemu domyślać się, co konkretne słowo oznacza po polsku na podstawie opisu, który jest tam zawarty.

hiszpański

Autor: Map of the Urban Linguistic Landscape
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejna rzecz, która dobrze sprawdza się w nauce języków obcych to po prostu studiowanie książek w uczonym się języku a także słuchanie filmów. Zakasującą rzeczą, która się dzieje po słuchaniu filmów a także serialów w językach oryginalnych jest to, że w nie wiadomo którym momencie zaczyna się myśleć w słuchanym języku. Następuje to kompletnie nieświadomie i nieraz przyłapałam się na tym, że po jakiejś dłuższej sesji zaczynałam do siebie mówić w danym języku. Nauka tablica ceramiczna jakiegokolwiek języka będzie dużo lepsza jeśli będziemy uczyć się z chęcią. Im więcej reguł tym gorsze efekty.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,