W jaki sposób zorganizować magazyn w przedsiębiorstwie? Poznaj najistotniejsze wytyczne

Każde większe przedsiębiorstwo potrzebuje magazynu, w jakim będzie można gromadzić asortyment, zanim trafi do nowych nabywców. Jak odpowiednio go zorganizować, by nie przydarzały się trudności z odszukaniem danego produkty oraz aby spełniał indywidualne wymogi każdej firmy? Poznaj kilka nadrzędnych wytycznych, a prościej poradzisz sobie z tym wyzwaniem.

Regały magazynowe

Źródło: foter.com
W pierwszym kroku trzeba zidentyfikować swoje potrzeby, to znaczy określić, jak duża powierzchnia jest dla nas nieodzowna oraz jak duży asortyment mamy w planach mieć, by nie zbrakło miejsca do jego składowania. Należy zorientować się w liczbie zamówień, liczbie palet lub pozycji asortymentu, który wychodzi z naszej produkcji bądź jest ściągany z innych zakładów w kraju bądź poza nim, szczególnie jeśli już od jakiegoś czasu działamy i mamy świadomość swoich wymogów. Staranne oznaczenie towarów jest niezwykle istotne, na przykład poprzez specjalne kody, gdyż w innym wypadku nie moglibyśmy odszukać go na jednej z tysiąca palet, które będą znajdować się w naszym magazynie.

Rozplanowując powierzchnię trzeba zatroszczyć się o właściwe regały magazynowe – strona o regałach magazynowych. Dostępne są tak samo regały zautomatyzowane, które są znakomitym udogodnieniem dla codziennego funkcjonowania magazynu oraz pracy zatrudnionych w nim ludzi, jak też regały półkowe, obsługiwane ręcznie. Wyjątkowo popularne, nie tylko w kraju, ale również na całym świecie, są regały paletowe. Jest ich kilka wariantów, zależnie od tego, jaki system składowania będziemy preferować. W magazynie istotne są też przenośniki, a więc urządzenia transportowe służące do przenoszenia wszelakiego typu materiałów. Muszą być dokładnie zrobione, ponieważ będą przewozić nie tylko ładunki, ale także materiały sypkie. Mogą być wyposażone w różne elementy ułatwiające pracę, na przykład falbany boczne powstrzymujące rozsypywanie się towarów sypkich czy prowadniki klinowe, zwiększające stabilność przenośników – Olejnik – oferta (zobacz oferta na pozycjonowanie) przenośników.

Wiedząc, jak zaprojektować nowy magazyn, właściwie określisz jego powierzchnię i wymagane wyposażenie, jakie pozwoli ci należycie uporządkować produkowane albo sprowadzane towary. Poszukuj firm, które proponują najlepszej jakości asortyment pomagający w urządzeniu magazynu, np. przenośniki, a magazyn będzie prawidłowo funkcjonować i nie będziesz mieć żadnych problemów z systemem składowania lub transportem wewnętrznym.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>