Na czym polegają wizualizacje? W jaki sposób pomagają w wielu sytuacjach? Co najkorzystniej wiedzieć w tym temacie?

Każdy z nas pragnąłby widzieć więcej, lepiej, dostrzegać trudności w innej skali, szczególnie takiej, jaka ukazuje wszystkie składowe. To oczywiście mało realne, ale dzisiejsza technologia umożliwia przybliżyć się do tego ideału.

Bardzo dobrym przykładem jest wizualizacja.
To ogólne określenie graficznych sposobów tworzenia, analiz, a również przekazywania informacji. To sprawia, że ludzie są w stanie wymieniać się ideami abstrakcyjnymi, jak i takimi komunikatami, które mają bezpośrednie odwzorowanie w rzeczywistości.

Ten tekst jest niezwykle pasjonujący, ale bez wahania zobacz także ten opublikowany (http://www.asmtechnology.eu/) w innym serwisie wpis – on również jest godny uwagi.

Dzisiaj wizualizacja ma wpływ na funkcjonowanie badań naukowych, stosowana jest w różnorodnych dyscyplinach medycznych oraz technicznych. Jest także pomocna w aranżacji wnętrz, a wizualizacje wnętrz (odwiedź) są w tym miejscu bardzo ciekawym przykładem.

w moim salonie

Autor: SUPERADRIANME
Źródło: http://www.flickr.com
Naukowcy już od wielu lat starają się wykorzystać możliwości grafiki komputerowej do rozwiązywania problemów badawczych. Początkowe kłopoty wiązały się z niską wydajnością oferowanego sprzętu. Pierwsze bardziej poważne zainteresowanie takimi technikami zaczęło się w 1987 roku, dzisiaj regularnie odbywają się spotkania różnorakich badaczy, jacy rozwijają ten temat.

Wizualizacje są naprawdę pomocne w wielu obszarach, wcześniejsze przykłady jak wizualizacje mebli to generalnie wycinek tych możliwości. Dzięki wizualizacjom jesteśmy w stanie zrozumieć skomplikowane zjawiska przyrodnicze, a najlepszym przykładem jest tu pogoda w telewizji, gdzie wizualizacje zastępują zdjęcia satelitarne.

To sprawia, że wszystko jest o wiele korzystniej zrozumiałe oraz czytelne. Podręczniki szkolne gwarantują często dobre oraz czytelne przykłady infografik, które pomagają w nauce oraz przyswajaniu wiedzy.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>