Eleganckie talerze które dodają obiadom uroku, czyli zastawa porcelanowa nie tylko od święta

Smacznie sporządzone danie smakuje jeszcze lepiej kiedy jest podane na eleganckich talerzach. Nie tylko od święta zasiadamy do zastawionego stołu, pełnego polskiej kuchni i domowych dań – wystarczy oczekiwana imprezka z przyjaciółmi, imieniny, czy np. chrzest. Na takim wydarzeniu nie może zabraknąć elegancko dobranej zastawy stołowej.

Eleganckie zestawy Giardino marki Vittore Comforto

Autor: Vittore Comforto
Źródło: Vittore Comforto

Esencją starannie podanego obiadu lub deseru zawsze są talerze. W typowo eleganckiej formie wyróżniamy talerze dekoracyjne, służące przede wszystkim smacznymprzekąskom i ciasteczkom. Można na nich także kłaść przyprawy typu chrzan, ćwikła oraz grzybki. Dekoracja ma w sobie pokład symboliki – kiedy rozchodzi się o porcelaną naprawdę wysokiej klasy. Talerze dekoracyjne służą również do podawania umytych owoców, co bardziej zamożni nie wyobrażają sobie również zjedzenia obfitego posiłku na zastawie „podlejszego” gatunku. Dekoracyjność na talerzach to ponadto nowoczesność i niekonsekwencja. Wyróżniamy talerze dekoracyjne ze zdobieniami, wypłaszczeniami i wygięciami, jak w kształcie liścia. Na podobnych postawimy pokrojonego wielkiego arbuza, piętrowy tort, upieczonego świniaka. Sprawdź tutaj: .

Mamy talerze typowo do obiadów, talerz na jajka (z wydzielonymi wgłębieniami), małe talerzyki na kawę, herbatę i ciasteczka. Wiele możliwości do wybrania i dopasowania pod względem posiłku.

Masz duży problem ze znalezieniem efektywnego rozwiązania Twego problemu? Na pewno skutecznie może pomóc Ci ta strona nadruki na koszulkach.

Warto tutaj zastanowić się nad cudeńkami do spożywania jakie jesteśmy w stanie przygotować i podawać na tych talerzach. Czy wystarczają nam klasyczne typy talerzy, czy porcelana – jakby nie patrzeć ceremonialny standard – okaże się niezastąpiona pod kutię, rocznicowe torty, małą czarną kawkę w dużej korporacji? Raczej nie zanosi się na większą zmianę. Na co dzień może używamy zastępników z plastiku i misek, ale wyjątkowość dnia święta ( ważna chwila rodzinna, itp.) elegancji porcelanowej nie powinno się odmawiać. Dla zainteresowanych więcej tutaj: .

Ręcznie zdobiona porcelana Amelia marki Vittore Comforto

Autor: Altom Sp.zo.o. sp.k.
Źródło: Altom Sp.zo.o. sp.k.

Bez klasowej zastawy na poziomie uroczystości rodzinnej nie pomoże smacznie przygotowany obiad. Warto mieć te względy także przy czyszczeniu i myciu naczyń i zastawy przed przyjęciem. Najmniejsze ryski na talerzach, sztućcach, czy kieliszkach – wypatrzone przez gości, a co najmniej miłe, wspomniane organizatorom – przynoszą ogromny powód do zawstydzenia i kompromitacji. Dosłowna „plama” będzie ciążyć nad gospodarzami bardzo długo.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>