Jak uzyskiwać to, co założyliśmy? Jak realizować założone sobie cele? Odpowiedź jest dosyć intrygująca

Dzień w dzień coś nowego, pojawiają się i znikają koncepcje, myśli, postanowienia. Każdego dnia uciekają myśli i plany, których niestety nie udało się nam zrealizować, na które nie wygospodarowaliśmy czasu, siły lub ochoty, takie które były w planach, ale teraz są odłożone na zawsze. Takie dylematy pojawiają się w każdej dziedzinie naszego życia, z czego wynikają?

salon

Autor: OKNOPLAST-Kraków
Źródło: OKNOPLAST-Kraków
Najłatwiej rzecz ujmując nie ma w tym nic specjalnego, gdyż brakuje nam czasu tylko na te plany, musimy się zajmować prawdziwym życiem. Ile razy już przykładowo sobie przyrzekałeś, że w końcu zrobisz remont rusztowania aluminiowe w mieszkaniu, a potem wstawisz pięknie meble do salonu i sofy jednoosobowe – . A plan ten dalej oczekuje na realizację.

Co zrobić w takich sytuacjach? Odpowiedź jest jedna, ale może nie przypaść do gustu osobom, które są świadome tego. Tak, wziąć się w garść i zrealizować to, co postanowione. Tak naprawdę to nie jest aż tak trudne, ale co wynika z doświadczenia wielu ludzi już właśnie w tym momencie podejmuje rezygnację. A szkoda, bo zamiast „zawalać” się terminami, postanowieniami, których i tak nie będziemy mogli zrealizować, lepiej wypisać na kartce chociaż trzy rzeczy, które chcemy zrobić w przeciągu najbliższego czasu.

I co istotne, żeby jakiś był z tego pożytek trzymać się tych postanowień, jak najbardziej poważnie. Oczywiście, jeśli mamy zamiar postawić sobie realne zadania do wykonania to dobierzmy żądaną skalę trudności do konkretnego, przeznaczonego na ten cel, czasu. Jak będziemy remontować mieszkanie to przecież trzeba przewidzieć na to o wiele więcej czasu niż na niewielką korektę, chociażby wymianę mebli do salonu.

salon

Autor: POL-SKONE
Źródło: POL-SKONE

Róbmy tak z innymi zadaniami, gdyż ten sposób po prostu działa, jest bardzo realny i możliwy do spełnienia ( więcej inspiracji).

Być może nie jest tak efektowny, jak ten,donoszący, że w jakiś tajny sposób wcielimy w życie wiele ambitnych projektów. No tak, brzmi to interesująco, ale naprawdę mierzmy siły na zamiary i zamiast marzyć o kilkunastu planach, a w konsekwencji żadnego nie wcielić w życie, lepiej skupić się konkretnie na kilku projektach, które można całkowicie zrealizować. Po wcieleniu pierwszych zadań możemy przejść do kolejnych, i tak w kółko, aż zrealizujemy wszystko, czego tylko pragniemy.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,