Wyrabiasz cokolwiek? Zobacz, jak możesz usprawnić działalność swego zakładu!

Każdy biznesmen zaangażowany w przemyśle rozumie, jak istotne jest zauważenie miernych produktów i wyciąganie ich z linii produkcyjnej. Tym więcej uświadamia sobie, jak wspaniale byłoby w ogóle zmniejszać straty powstające z produkcji tandetnych materiałów.

firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com

W sektorze przemysłowym szerokie przeznaczenie znajdują systemy wizyjne (EyeC Polska). Nazywane są inaczej wizją przemysłową. Są to złożenia rejestratorów, oświetlaczy, procesorów i innych wspierających sprzętów, których zadaniem jest wykrycie informacji o niepoprawnie wytworzonych produktach oraz przetworzenie tychże faktów w taki sposób, by usunąć je z taśmy produkcyjnej. W zależności od klasy kamery i dyspozycji obliczeniowej procesora realne jest zbadanie w ten sposób np. barwy, formy, struktury bądź położenia danego przedmiotu. Zsynchronizowanie takiego układu z botami przemysłowymi umożliwia niejako natychmiast odpowiadać na powstałe błędy.
W naszych warunkach systemów wizyjnych eksploatuje się przede wszystkim do kontroli. Tzw. wizyjna kontrola jakości umożliwia wykreślenie fatalnych towarów już po zakończeniu biegu produkcji . Wolno ocenić, że jest to względnie późna reakcja. Z drugiej jednak strony, z tej przyczyny można usunąć z obiegu nawet całą partię kiepsko wykonanych materiałów, nim jeszcze trafi do hipermarketów i popsuje opinię producentowi.

Tym samym aplikowanie wizyjnej kontroli jakości musi być już kanonem w szanujących się spółkach produkcyjnych.

Poszukujesz nietuzinkowego artykułu, który przedstawia użyteczne tematy? Jeżeli tak, to kliknij tu, ponieważ niechybnie Ci się przyda. Naprawdę zalecamy ten artykuł (https://radkiewicz.net.pl/adwokat-prawo-karne/)!

Jest to szczególnie znaczące w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym czy motoryzacyjnym.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,