Na czym polega ochrona danych osobowych? W jaki sposób powinno się je chronić i czemu to tak niezbędne?

Żyjemy w czasach, gdy przetwarzanie danych jest zdecydowanie popularne. Przez to nasze dane wrażliwe są dostępne dla wielu firm, które co pewien czas proponują nam swoje usługi. Jeżeli pragniemy ochraniać nasze dane trzeba pamiętać o kilku sprawach, a już z pewnością powinny o tym wiedzieć firmy, jakie operują taką wiedzą i stosują ją w różnym celu.

dokument

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście jest ustawa o ochronie danych osobowych, która ma na celu ochronę osób fizycznych, których dane osobowe mogą być przetworzone przez różne podmioty, instytucje czy organizacje. Ustawa bardzo dobrze definiuje zasady postępowania z danymi, które ma w posiadaniu dana organizacja. Pokazuje warunki w jaki sposób powinno prezentować się przetwarzanie danych osobowych, czyli co musi wykonać organizacja, abyśmy mogli powiedzieć, że w zgodzie z prawem przetwarza dane – sprawdź.

Ustawa została stworzona, by zapobiec praktykom nadużywania danych osób fizycznych, szczególnie wbrew ich woli. Została stworzona także by zmuszać firmy, które dane mają w swoim posiadaniu, by zadbały o ich bezpieczeństwo. W ustawie są także następne niezbędne informacje, m.in. określone są kompetencje organu do spraw ochrony danych osobowych. Organizacją za to odpowiedzialną jest Generalny Inspektorat Ochrony Danych. Taka organizacja jest odpowiedzialna za wiele istotnych kwestii w tym obszarze, jak standaryzacja danych lub zdefiniowanie najwyższej jakości praktyk ochrony danych – zaczerpnij informacje o standaryzacji danych. Dla każdej firmy najbardziej istotne powinno być to, iż jak ma się dane osobowe różnorodnych osób, to powinny być maksymalnie chronione. Znaczy to, iż nie może dochodzić do sytuacji, że trafią one w posiadanie jakichś postronnych osób czy podmiotów.

Jeżeli omawiany temat nieprawdopodobnie Ci pasuje, to aby uzyskać kolejne informacje na to zagadnienie, pójdź do oferty (http://mdlabels.pl/) i kliknij tutaj.

Ustawa nakłada bardzo dużo obowiązków.

Na przykład obowiązek rejestracyjny, jaki co prawda nie zawsze dotyczy organizacji, jak nie posiada ona danych, które wymagają zgłoszenia, ale z pewnością każda z firm posiada pewne swoje (jak choćby swoich pracowników). Ich tak naprawdę nigdzie nie trzeba zgłaszać, ale trzeba im zapewnić ochronę. Dobrze także pomyśleć, czy wszystkie dane, jakie mamy i zbieramy będą nam rzeczywiście obowiązkowe.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,