Otwieramy sklep z artykułami spożywczymi. O jakich rzeczach nie powinniśmy zapomnieć?

Osoby prowadzące swój biznes w branży spożywczej mają świadomość, iż trzeba dopilnować wielu formalności. O czym pamiętać chcąc założyć taki sklep?

landszaft - firma

Autor: Gobierno Aguascalientes
Źródło: http://www.flickr.com
firma - fotogram

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze, bardzo istotna będzie lokalizacja. Lepiej otwierać takie punkty w miejscach bardzo ruchliwych. Dobre będą osiedla, główne ulice, jak też bliskość przystanków komunikacji miejskiej. Dobra jest też okolica, gdzie mało jest większych galerii. Istotne, by produkty były dopasowane do odbiorcy. Na większych osiedlach istnieją mniejsze szanse na sprzedanie artykułów luksusowych. Natomiast otwierając sklep w centrum dużego miasta, jakim jest Warszawa możemy zapewne liczyć na klientów, jacy będą zainteresowani również tymi drogimi produktami.

kadr - firma

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com

Ponieważ w sklepie takim będziemy sprzedawać produkty spożywcze, musimy dostać zgodę od inspektora sanitarnego. Placówka ta przeprowadza kontrolę w lokalu oraz zapisuje taki sklep do rejestru, dając zgodę na prowadzenie takiej działalności. Po uzyskaniu takiej zgody musimy liczyć z systematycznymi wizytami z sanepidu – firma montująca klimatyzację w Warszawie. Jeśli chcemy mieć w takim sklepie alkohol, to trzeba postarać się także o koncesję. Taki dokument wydawany jest przez gminę, a liczba takich zezwoleń jest ograniczona. Z tego względu niekoniecznie dostaniemy koncesję zaraz po załatwieniu wszystkich formalności. Trzeba wiedzieć także, iż tego typu pozwolenie jest płatne. Wysokość opłat za koncesję jest zależna od rodzaju alkoholu, który zamierzamy sprzedawać.

Pamiętajmy o potrzebnym wyposażeniu. Konieczna w tego typu miejscu będzie klimatyzacja. Dopilnujmy tego, aby firma, która montuje taki sprzęt sklep laboratoryjny oferowała także serwis klimatyzatorów. To bardzo ułatwia pomoc przy ewentualnych usterkach w przyszłości. Serwis klimatyzatorów jest czymś bardzo pomocnym – CiK Wiśniewski – naprawa chłodni. Potrzebne też będą różne lodówki czy lady do chłodzenia. Czasem, kiedy artykułów wymagających bez przerwy niskiej temperatury posiadamy w sklepie większą ilość przydadzą się komory chłodnicze. Jeśli mamy tego typu potrzeby, jak również miejsce na takie urządzenia, to możemy stworzyć chłodnię. Przydatna będzie także naprawa chłodni, którą są w stanie zapewnić specjalistyczne serwisy. By dopracować część spraw do końca, potrzebujemy czasu oraz doświadczenia. Tak jak wspomniany serwis klimatyzatorów. Z tego względu też nie przejmujmy się, gdy na początku nie wszystkie rzeczy będziemy ogarniać. Do wszystkiego można dojść z czasem.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,