Kompetentne i funkcjonalne badania wiroprądowe oraz badania twardości

Badania prądami wirowymi, tytułowane inaczej jako badania wiroprądowe to nadzwyczaj fachowe i sprawne badania, jakie są oparte na indukcji magnetycznej. Metoda ta polega więc na działaniu zmiennym polem magnetycznym na daną objętość materiału, jaka jest w tym momencie badana i jaka znajduje się w strefie działania sondy.

Menedżer w pracy

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki używaniu metody prądów wirowych przypuszczalne jest wykrycie u obiektów badanych przeróżnych nieścisłości czy też wad, takich jak przykładowo pęknięcia, korozja, mało tego również zwalcowania, łuski i mnogość innych. Badania wiroprądowe (energodiagnostyka.pl/oferta/badania-nieniszczace/badanie-wiropradowe.html) są teraz zaliczane do rodzaju badań nieniszczących.

badania wiroprądowe

Autor: Energodiagnostyka
Źródło: http://energodiagnostyka.pl/

Badania twardości są realizowane na rozliczne sposoby, dzisiaj możemy wyszczególnić kilka przeróżnych metod na skuteczne diagnozowanie twardości ciał stałych. Badania twardości dzieli się na trzy grupy, do jakich przylegają pomiary poprzez zarysowanie, pomiary strat energii przez odbicie się bijaka od nawierzchni, jaka jest w tym momencie testowana bądź pomiary przez wciskanie twardszego głębnika, do materiału jaki jest badany. Twardość naturalnie jest niesłychanie istotną cechą dla różnorodnych materiałów konstrukcyjnych, wobec tego przeprowadzanie profesjonalnych badań twardości w wielu przypadkach jest wręcz niezbędne i nieodzowne.

Zaintrygowała Cię opisywana problematyka? Poznaj zatem poza tym ten wciągający artykuł (http://www.vincent.pl/maszyny-pakujace/spiniarki-bandownice/polautomatyczne-maszyny-do-spinania/) – to również bardzo pomocne źródło informacji.

Naturalnie dla każdego materiału pozostały dziś utworzone pewne metody klasyfikowania pomiarów twardości czy też przeróżne skale pomiarowe.

—> badania twardości na energodiagnostyka.pl

Na przykład dla metalów wykorzystuje się w dzisiejszych czasach takie skale, jak przykładowo skala twardości Leeba, skala twardości Brinella bądź także skala twardości Barcola. Natomiast jeśli chodzi o minerały to stosowana jest w dzisiejszych czasach skala twardości Mohsa. Dla ceramiki wykorzystuje się takie skale, jak skala twardości Knoopa czy Vickersa; dla drewna używa się skali twardości drewna, zaś dla materiałów sztucznych stosowana jest skala twardości Rockwella i inne. Dodatkowo skalę twardości gumy mierzy się z wykorzystaniem skali twardości IRHD. Naturalnie to tylko parę przykładów skal twardości, które są współcześnie w użyciu.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>