Jakie są aspekty nowoczesnej strony internetowej?

Sieć internet jest błyskawicznie rozpowszechniającym się medium, obecnym na całej ziemi i na wielu platformach. Od początku istnienia internetu wygląd stron WWW znacznie się zmienił – zmieniły się bowiem narzędzia, które służą do tworzenia takich stron, zmianom uległy także trendy. Powstał także zawód webdesignera, a zatem osoby wyspecjalizowanej w tworzeniu stron od samego końca.

Telefon

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Innowacyjna strona internetowa powinna spełniać obecnie sporo wymagań, tak technicznych, jak i estetycznych – graficznych czy typograficznych. Powinna również być przystosowana do działań w zakresie marketingu internetowego – tj. pozycjonowania czy umieszczania wielofunkcyjnych reklam.

Jakiej osobie powierzyć zaprojektowanie witryny?

W początkach istnienia internetu od samej witryny WWW bardziej istotna była jej treść – pierwotne wersje popularnych portali wyglądały bardzo prymitywnie. Dopiero gdy doceniono dobre strony, które niesie dobry układ strony, projektowanie stron www stało się zyskownym zajęciem.
Obecnie w internecie promuje się sporo firm prężnie działających w branży, przed wybraniem jednej z nich warto zajrzeć do portfolio, w którym można znaleźć odnośniki do finalnych produktów. Warto skontrolować, czy witryny nie mają trudności z polskimi fontami, czy się nie zacinają i czy są graficznie atrakcyjne.

Nowoczesne narzędzia

Dziś liczy się tylko pierwsza strona w wyszukiwarce – dlatego tak istotne jest poprawne pozycjonowanie witryny. Poza umieszczeniem jej wysoko, dobrze jest zadbać także o bogaty opis pokazujący się pod linkiem – tzw. snippet.

Jeżeli wykorzystana w niniejszym tekście narracja do Ciebie przemówiła, to zobacz tu plan restrukturyzacyjny inne tego typu posty – one dotyczą pokrewnej problematyki.

Snippety google umożliwiają wpisanie opinii internautów, co jest bardzo ważne przykładowo dla branży gastronomicznej, można tam umieścić również inne przydatne funkcje.

Można również zatroszczyć się o to, żeby witryna była poprawnie wyświetlana na telefonach komórkowych i tabletach – więcej na Mobilna rewolucja stron internetowych. Google dostarcza do tego funkcjonalne narzędzie oceniające na ile przyjazna dla urządzeń mobilnych jest witryna WWW. Narzędzie to nazywa się mobile-frendly, po uruchomieniu strony można poddać ją testom w tej aplikacji. Poza testem można tam znaleźć także instrukcję optymalizacji witryny pod urządzenia mobilne.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,