Jak wykończyć nowy dom? Czy warto kupić gotowy projekt czy raczej zdecydować się na wynajęcie architekta?

Nie da się zaprzeczyć, że stawianie własnego domu to nie lada wyzwanie – wie o tym właściwie każdy, kto przynajmniej raz podjął się tego rodzaju zadania. Nawet nie zdajesz sobie obecnie sprawy, jak dużo różnego rodzaju decyzji będziesz musiał podejmować – i bardzo często okaże się, iż są to decyzje w sprawach, o których tak naprawdę nie masz zielonego pojęcia. Jeżeli czujesz się mocno niepewnie, oczywiście zawsze możesz zatrudnić profesjonalistę i to jemu powierzyć wykonywanie takich zadań – w takich wypadkach musisz jednakże liczyć się ze sporymi kosztami, a przecież nie od dzisiaj wiadomo, że stawianie domu może pochłonąć praktycznie każde pieniądze, zatem dodatkowe koszta tak naprawdę nikomu nie są na rękę. Co więc wybrać, na co konkretnie się zdecydować?

Jest to bez wątpienia trudne zagadnienie, jednak postaramy się nieco Ci pomóc i rozwiać Twoje największe wątpliwości.

tworzenie projektu

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim trzeba rozpocząć od projektu domu – możesz kupić gotowy projekt lub zdecydować się na wynajęcie specjalisty – architekta, który przygotuje specjalnie dla nas projekt naszego przyszłego domu. Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie na pewno ma swoje wady i zalety. Za wyborem pierwszej opcji bez wątpliwości przemawiają przede wszystkim koszta – kupno gotowego projektu domu potrafi być kilkukrotnie tańsze niż zaangażowanie architekta. Równocześnie w tego typu projektach nie będziesz mógł dokonywać zmian – musisz zatem przyjąć idealnie taki projekt, jaki zakupisz. Z drugiej strony wynajęcie architekta bez wątpienia będzie kosztowało o wiele więcej – Duart Architekci – biuro.

Nawet jeśli zdecydujesz się na to, żeby projekt Twojego domu przygotowywał architekt Konstancin Jeziorna, a nie na przykład architekt z Warszawy, i tak cena jego usług praktycznie powali Cię na kolana.

Przechodząc do sedna kwestii – ta praktyczna propozycja (http://www.tawol.com.pl/pl/kolnierze-szyjkowe/) prezentuje trochę odmienny punkt widzenia na tę sprawę, niż to jest przedstawione w artykule, który w tym momencie widzisz.

Z drugiej strony takie rozwiązanie jest znakomite dla tych wszystkich, którzy mają określoną wizję swojego przyszłego domu i chcą wcielić ją w życie – w takich wypadkach architekt Konstancin Jeziorna z pewnością będzie najlepszym wyborem (Konstancin Jeziorna – architekt).

Niezależnie od tego, na co ostatecznie się zdecydujesz, musisz pamiętać, aby poważnie przemyśleć swoją decyzję – w współczesnych czasach budowanie domu jest nie lada wyzwaniem, dlatego bez wątpliwości musisz się do tego zadania dobrze przygotować. Jeżeli rozważysz dobrze wszystkie za i przeciw, posprawdzasz skrupulatnie oferty wszystkich architektów w mieście i obejrzysz gotowe projekty, na pewno podejmiesz odpowiednią decyzję.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>