Dlaczego zwracanie uwagi na regulaminy jest tak istotne? Jak to wygląda w internecie?

Coraz częściej robimy zakupy w sieci, więc musimy sobie zdawać sprawę jakie przysługują nam prawa mające z tym związek. Podobno jest to wszystko nieskomplikowane, lecz nikt nie czyta regulaminów. A to niedobrze, bo ich nieznajomość będzie związana z przyszłymi kłopotami. A nikt właściwie by tego nie chciał.

kobieta w bibliotece

Źródło: flickr.com
Regulamin sklepu internetowego to jakby ramowa umowa z użytkownikiem. Definiuje ustalone przez jedną ze stron (polecamy pozycjonowanie stron Artefakt) generalne zasady działania portalu, a także wzajemne prawa oraz obowiązki jednej i drugiej strony. To rzeczywiście umowa, która dla swojej ważności nie wymaga wykonania negocjacji z użytkownikiem. Tak więc, najistotniejszy w tym regulaminie jest odgórny charakter, to oznacza, że użytkownik portalu albo zatwierdza narzucone mu warunki, albo nie. Zobacz artykuł:lawinit.com/home/uslugi/e-commerce/regulamin-dla-sklepow-internetowych/.
Regulamin definiuje prawa i obowiązki stron zatwierdzonej na tej podstawie umowy. Twórca regulaminu musi mieć na uwadze, by zamieścić tam nie tylko takie postanowienia, jakie określają jego interesy, lecz również takie, które wymaga się ze względu na przedmiot, który jest nim objęty. W zasadzie najważniejsze jest, ażeby postanowienia regulaminów portali odpowiadały przede wszystkim prawu oraz dobrym obyczajom, nie mogą być też oczywiście w niezgodzie z interesami konsumenta.

Dzisiaj coraz bardziej powszechne jest więc prawo it, czyli skoncentrowane na funkcjonowaniu w sieci – sprawdź firmę. Dzięki tym działaniom jesteśmy w stanie zminimalizować ryzyko złych działań, na które mogą być podatni użytkownicy internetu. Także twórcy stron zwracają na to coraz większą uwagę, dzięki czemu w sieci możemy spotkać coraz lepsze regulaminy, przyjazne dla użytkowników.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,