Strój – jego wybór powinien być uzależniony od sytuacji

O tym, jak niezwykle istotne jest, aby umieć dobrać strój do każdej okoliczności, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Znane jest przecież powiedzenie „jak cię widzą, tak cię piszą”. Każdy z nas wyrabia sobie jakąś opinię na temat spotkanych w rozmaitych sytuacjach osób. Ale i każdy z nas sam jest na co dzień oceniany – przez kolegów, współpracowników, nauczycieli, najbliższych, przez potencjalne sympatie. A w związku z tym, jakie podejście mają do nas inni, niemało może zależeć.

lee

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Czasami chociażby bywa tak, że ktoś planuje powierzyć nam jakieś kluczowe zadanie, które może mieć istotny wpływ na całą naszą późniejszą karierę.

Sprawdź bez obaw ten odnośnik – opublikowane tutaj uwagi z witryny (https://eurocompanies.pl/) z pewnością okażą się dla Ciebie interesujące – dotyczą analogicznej kwestii.

Okazać się może natomiast, że nie sprawiamy w jego opinii wrażenia osoby godnej zaufania – i zadanie to zostaje przekazane koledze z biurka obok. Nie wspominając już nawet o randkach, na których przecież ciągle jesteśmy oceniani. Nie chciałbyś chyba, by miłość twojego życia przeszła ci koło nosa, bo założyłeś mało eleganckie spodnie męskie lee? W samych jeansach nie ma jak najbardziej nic złego. Nawet hip hop ubrania są w niektórych sytuacjach odpowiednie, sprawdź: polecane ubrania hip hop. Pamiętajmy jednakże, że to co uchodzi dzieciom czy nastolatkom, nie przystoi już dorosłej osobie. Każdy z nas ma własny styl, jakieś własne upodobania jeśli chodzi o strój. I nie ma potrzeby z nich rezygnować. Niekiedy jednak warto je sobie pozostawić na bardziej prywatne okoliczności, a w przypadku tych oficjalnych pójść na kompromis.

bluza z kapturem

Autor: Warren S Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Sytuacja, kiedy warto być ostrożnym w kwestii ubrań, to chociażby nowa praca. Czasem okazuje się, że w firmie panuje jeśli o to chodzi zupełny luz. Wtedy nie pozostaje nam nic jak tylko się z tego powodu cieszyć. W wielu przedsiębiorstwach obowiązuje jednak dress code. Polega on oczywiście na tym, że zakazane jest zakładanie luźniejszych ubrań, takich jak chociażby koszulki odsłaniające ramiona czy krótkie spodenki. Jest to istotne szczególnie jeśli chodzi o osoby, które pracują na bieżąco z klientami. W takim przypadku nie reprezentują one już przecież wyłącznie samych siebie, ale całe przedsiębiorstwo. Na pocieszenie jednak warto dodać, że w wolnym czasie możemy swobodnie wrócić do swoich upodobań. Jeansy, spodenki w palmy, szpilki – gdy jesteś we własnym domu czy na urlopie, możesz nosić co chcesz i kiedy chcesz.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,