Co spożywać, ażeby nasze zęby były w jak najlepszej kondycji? Jakie składniki są dla nich najbardziej odpowiednie? O czym pamiętać?

Jak utrzymać piękne i zdrowe zęby? Na pewno dzięki dobrej diecie. Taka dieta musi być wzbogacana w wapń, tłuszcze i witaminy. Nie każdy zdaje sobie sprawę, ale np. truskawki mają właściwości jakie wybielają zęby, zaś marchew czyści przestrzenie międzyzębowe. Jak widać normalne produkty są w stanie spowodować, iż nasze uzębienie będzie w lepszym lub gorszym stanie, korzystnie więc zastosować się do tych wartych uwagi porad. Na zdrowe zęby faktycznie najlepsze są przetwory mleczne, a to z tego powodu, że mają w swoim składzie wapń.

sprzęt dentystyczny

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Jest niezbędnym materiałem budulcowym, który odpowiada za strukturę zębów. Spożywajmy więc dużo jogurtów naturalnych, kefirów a także maślanek. Dodatkowo, za bardzo mała ilość wapnia może stanowić dość poważny kłopot, jaki objawia się częstymi złamaniami, kruchością i próchnicą zębów. Korzystnie jeść też spore ilości żółtego sera. Podnosi to pH płytki nazębnej, jednocześnie minimalizuje ryzyko rozwoju próchnicy i chorób dziąseł.

Powodem szybkiego oraz długotrwałego przyrostu pH płytki nazębnej, po zjedzeniu żółtego sera, są na pewno zawarte tam substancje, które dość mocno stymulują tworzenie się śliny, jaka działa jak swego rodzaju bufor, jaki ubezpiecza przed obniżką pH. () Wapń jest korzystniej wchłaniany do organizmu za pomocą witaminy D. Najlepszym jego źródłem są tłuste ryby, typu łosoś i makrela. Witamina D ma najbardziej ważne znaczenie dla wytrzymałości zębów oraz kości, gdyż regulują w organizmie gospodarkę wapniowo-fosforanową, odpowiada również za zgodną mineralizację szkliwa zębów. Bardzo dobre są też brokuły, są naturalnym źródłem koenzymu Q10, który ma wpływ na działanie energetyczne w organizmie.

Zwiększa on odporność, poprawia kondycję przyzębia oraz ochrania dziąsła przed drobnoustrojami które powodują groźną chorobę, czyli paradontozę, na którą wedle szacunków jest w stanie cierpieć nawet 70% osób w podeszłym wieku. Pamiętajmy więc o tych zasadach, dzięki temu możemy być pewni, iż nasze zęby będą w jak najlepszej kondycji. Nie będzie trzeba co chwila chodzić do specjalisty, jak dentysta (ciąg dalszy tego materiału: dentysta opinie) czy ortodonta (to jest dobry przykład), a to przecież najbardziej istotne. Tego warto się trzymać.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>