Czym jest dzierżawa i jak się do tego przygotowywać? Czy ten motyw jest dla nas? Co powinniśmy wiedzieć?

Przez umowę wynajmu ktoś kto dzierżawi deklaruje, że zobowiązuje dzierżawcy daną rzecz do używania. Jednocześnie, wiąże się to z pobieraniem pożytków w tym czasie, z dzierżawca za to płaci z wyprzedzeniem wyznaczony czynsz. W jaki sposób przygotować umowę dzierżawienia i co się musi się w niej zawrzeć?

sprawdź koniecznie

Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Jak umowa jest podpisywana poprzez osoby fizyczne, to zwyczajnie musimy uwzględnić ich najbardziej potrzebne dane, jak imiona, nazwiska lub datę urodzenia. W jaki sposób osoby fizyczne mają swoją działalność gospodarczą na zasadzie wprowadzenia do ewidencji działalności gospodarczej, to musimy podać nazwę tej działalności, jak również numer NIP. Odpowiednio, żeby takie osoby miały szanse przedstawić kopie zaświadczenia z Ewidencji Działalności Gospodarczej. Jeśli chodzi o spółki, to należy wskazać adres siedziby, numer wpisu do KRS i osoby, które są uprawniane do reprezentacji.

Umowa ma zawrzeć szczegółowy opis przedmiotu dzierżawionego, na przykład dzierżawa dzierżawa naczep – sprawdź firmę MTC Rental. W jaki sposób oddawany pod dzierżawę jest grunt, to należy pokazać położenie, czyli miejscowość czy ulicę, powierzchnię a także numer wpisany do ewidencji działki. Należy także przedstawić numer księgi wieczystej.

W momencie, kiedy przedmiotem umowy jest przykładowo pojazd, to musimy wskazać jego nazwę, rok produkcji i numer fabryczny. W umowie trzeba dokładnie określić przeznaczenie przedmiotu dzierżawy. Mogą to być różne, wcześniej wymienione przeznaczenia. Dzierżawca stwierdza w umowie, że nie obcy mu jest mu stan techniczny przedmiotu dzierżawy. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby strony sporządziły protokół z przekazania przedmiotu umowy.

W tego typu protokole może znaleźć się informacja o stanie technicznym oddawanej w dzierżawę rzeczy. Umowa dzierżawienia jest umową o wyznaczonym terminie. Należy zatem pokazywać czas tworzenia dzierżawy – może to być czas oznaczany, czyli przykładowo dwa lata, jak i nieoznaczony (wynajem kończy się wtedy, gdy upłynie jej okres wypowiedzenia). Tak tworzone postępowanie w trakcie dzierżawy będzie miało moc prawną i będzie ograniczyć z korzyścią dla obu stron.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,