Jak wypada przycinać drzewa owocowe i co pożądane byłoby o tym wiedzieć?

Przycinanie krzewów i drzew owocowych w ogrodzie to nadzwyczaj ważna kwestia. Od dobrego przycinania drzew są zależne ich plony. Jednakże wypada wiedzieć, jakim sposobem przycinać drzewa oraz krzewy owocowe i kiedy to robić.

Pod koniec lutego trzeba pomnieć o przycinaniu śliw, jabłoni i gruszy. Jeżeli chodzi o drzewa z nektarynkami i brzoskwiniami to za skracanie drzew wypada zabrać się w cieplejszym okresie, gdy na drzewie zaczną pojawiać się pąki. Kiedy pogoda już całkiem się ociepli oraz nastanie zbiór owoców, wtenczas należy zabrać się za przycinanie wiśni, moreli oraz czereśni.faktura http://efematic.pl/Przycinanie drzew owocowych trzeba przeprowadzać niezwykle rzetelnie, zarazem podczas przycinania musimy regulować kontur korony.

zajrzyj na tę domenę

Źródło: pixabay.com

Przycinanie drzew to ważka kwestia, nie wyłącznie ze względu na plony. Drzewa, które mają zbyt długie gałęzie prezentują się nieestetycznie, dodatkowo mogą być również zagrożeniem dla innych ludzi. W toku silnego wiatru, gałąź może pęknąć i na kogoś opaść. Dlatego przycinanie drzew odbywa się nie jedynie na działkach, w ogrodach bądź na posesjach własnych. Również miasto jest odpowiedzialne za przycinanie drzew Warszawa. Specjalne przedsiębiorstwa zajmują się skracaniem drzew w miastach, ogrodach oraz na skwerach. Drzewa często docinane są dwa razy w roku – wczesną wiosną i przed zimą, chociaż naturalnie nie jest to zasadą. Silne burze, wiatry mogą nawet wyrwać drzewo z korzeniami, dlatego obcinanie drzew oraz gałęzi jest pilną oraz nadzwyczaj poważną pracą.

Także drzewa schorowane i suche, spróchniałe muszą być systematycznie przycinane, niekiedy nawet takie drzewo winno się całkowicie ściąć. Marki, które zajmują się obcinaniem drzew oraz gałęzi, korzystają ze specjalistycznego aparatu, w czasie prac zachowywana jest wszelka powściągliwość, a teren powinien pozostać konkretnie zabezpieczony, żeby gałąź nie spadła na przechodzące osoby.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,