Odpowiednie ocieplenie i ogrzewanie naszego domu to podstawa

W dobie coraz większego natłoku zajęć i obowiązków, własny dom poza miastem staje się marzeniem niemal każdego z nas. Gdy już ta istotna decyzja zapadnie, warto rozglądnąć się za właściwym miejscem, które zapewni nam spokój i ciszę po całym dniu pełnym obowiązków.

Kiedy już posiadamy pozwolenie i zaczęliśmy budowę naszego ukochanego domu, warto zadbać, aby posiadał on dobrą izolację termiczną oraz akustyczną.

Autor: PURMO

Jednym z najpopularniejszych materiałów temu służących jest wełna mineralna. Dobrze jest pamiętać, że wszystkie produkty wytworzone z tego materiału są odporne na bezpośrednie działanie ognia i wysokich temperatur. Bardzo chętnie do izolacji wykorzystywane są różnej twardości maty i płyty z wełny mineralnej.

Wiadomo, że samo ocieplenie budynku nie wystarczy, by zimą było w nim ciepło. Zatem warto pomyśleć nad ekologicznym i wydajnym źródłem energii takim jak kominek. W dodatku kształtuje on charakter wewnętrzny budynku oraz nadaje mu subtelnego klimatu i ciepła. Dobrym rozwiązaniem jest również instalacja wkładu kominkowego z płaszczem wodnym, który ogrzeje równocześnie wodę do mycia oraz ogrzewanie c.o. Często w tym miejscu pojawiają nam się przed oczami typowe, mało eleganckie grzejniki – na szczęście projektanci przychodzą nam z pomocą i proponują sporo pomysł a także podpowiadają jak zasłonić grzejnik (sklejka boazeryjna).

Kiedy nasze ściany już zostały ocieplone, warto podjąć decyzję o ich właściwym wykończeniu. Dobrze dobrane tynki będą przez wiele lat zabezpieczać ściany przed wpływem czynników atmosferycznych, chemicznych zanieczyszczeń zawartych w powietrzu i deszczu, czynników atmosferycznych, uszkodzeń mechanicznych oraz przed ogniem.

Tynkowanie, ocieplanie czy układanie posadzki to zaledwie kilka rzeczy, które musimy zrobić w trakcie budowania domu. Jednak po tych podstawowych czynnościach zostaje nam tylko wykończenie wnętrza i zakup mebli. Przydatnych porad zawsze należy poszukiwać w w sieci (np. serwis (strona internetowa serwis napędów do bram) poświęcony meblom).

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii