Pozytywy i negatywy własnej działalności. Z czym trzeba się liczyć i czego oczekiwać?

Otwarcie własnego interesu stanowi pragnienie właściwie wszystkich pracujących na etacie.

finase firmy

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com

Przyczyny tego rodzaju wysiłków są najczęściej mocno zróżnicowane. Wielkim bodźcem do zmiany jest niezaprzeczalnie kwestia finansów. Posiadanie swojego marketu, pubu czy zakładu wytwórczego daje szansę na podwojenie zysków w relatywnie krótkim okresie. Względem rzadkich i niespecjalnie wysokich podwyżek pensji jest to wyjątkowo kusząca opcja. Poza tym dla wielu osób uwolnienie się z trybów cudzych przedsiębiorstw czy ogromnych międzynarodowych korporacji znaczy triumfu nad współczesnym systemem. Własna działalność gospodarcza daje gwarancję autonomii|zapewnia wolność, rozbudza w ludziach pomysłowość i mobilizuje ich do intensywniejszych działań. Powyższa charakterystyka może sugerować, że praca na swój rachunek ma jedynie plusy i jest najkorzystniejszą opcją dla wszystkich.

Jeżeli interesuje Cię to zagadnienie, to obejrzyj więcej tu (http://www.toc.org.pl/kalendarium/), a na pewno zdobędziesz bardzo dużo fascynujących danych na ten temat.

W rzeczywistości nie każdy człowiek odnajdzie się w tym typie aktywności zawodowej (pieczątki). Część osób mogłaby czuć się przytłoczona ilością powinności, wagą odpowiedzialności lub też koniecznością podejmowania istotnych decyzji. Trudnością nie do przeskoczenia dla wielu pracowników na etacie okazałby się również nieokreślony czas pracy.

W większości przypadków zatrudnienie w obcej spółce wiąże się z ustalonymi wcześniej zmianami . Prowadząc swoją działalność biznesową powinniśmy natomiast liczyć się z tym, że nigdy nie wychodzimy z naszego miejsca pracy|opuszczamy naszego stanowiska pracy. Masa osób na pewno byłaby zdumionych ilością i rozpiętością obowiązków posiadacza biznesu. Musi on troszczyć się o sprawy urzędowe, pilnować kwestii fiskalnych i personalnych, a także przygotować wyposażenie zakładu: umeblowanie, elektronikę, szyldy i pieczątki (szyldy na PVC). W jego gestii spoczywa również wizerunek firmy czyli reklama i witryna internetowa.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>