A jak trzeba nam wycenić coś kosztownego, co robimy? Mamy z pewnością z tym kłopot. Lecz są odpowiednie metody

Niekiedy jest taka sytuacja, że jesteśmy zmuszeni wycenić coś, co tak naprawdę wydaje się nie do wycenienia. Tak na pewno jest z przedsiębiorstwem. Na co dzień o tym nie myślimy, ale gdy pojawia się taka kwestia nie możemy zasłaniać się niewiedzą i brakiem narzędzi, trzeba po prostu umieć to zrobić. Czemu jest tak to istotne i jak to zrobić?

sprawdź

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Potrzeba takiego zapewnienia zachodzi się zazwyczaj, gdy dany przedsiębiorca otrzymuje jeszcze nie wiążącą ofertę sprzedaży swojego przedsiębiorstwa. W tym momencie biznesmen powinien oszacować czy warunki, które zostały mu przedstawione są dla niego zadowalające. () W tym właśnie sensie wycena przedsiębiorstw jest konieczna. Każdy posiadacz firmy myśli, interesujące ile ta firma jest warta, a kwestia ta jest bardzo znacząca z wielu punktów widzenia. Każda firma jest odmienna, więc ocena firmy dla jednej firmy może się różnić zupełnie od innej, nawet z tej samej branży. Dobra jest za to wycena sawyer wycena wartości przedsiębiorstwa środków trwałych, jednak nie tylko.

Z takim pojęciem możemy się spotkać przy rozmaitych okazjach. Wycena własności jest przykładowo typowym działaniem w czasie zarządzania zmian struktur prawnych przedsiębiorstw. Takie wyceny robi się też przy okazji tworzenia rozmaitych raportów finansowych, żeby wyznaczyć prawdziwą wartość aktywów. Wycena może być także częścią zabezpieczenia danego przez bank kredytu. Takie miano noszą nawet nieskomplikowane kalkulacje dla porównania osiągnięć swojej firmy w stosunku do rezultatu czy wartości spółek giełdowych. Co niezbędne,bez wątpienia wartość firmy możemy wyznaczać w różny sposób, z kolei podstawową kwestią zawsze jest nasz cel.

przedsiębiorca

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Mamy szansę powiedzieć, że zupełnie inaczej wyznacza się wartość przedsiębiorstwa dla celów księgowo-podatkowych,odmiennie w procesie przeprowadzania akcji do obrotu giełdowego. Różniące się również będzie działanie, kiedy chcemy  uzyskać dla spółki inwestora strategicznego. Tak więc, jest mnóstwo niezbędnych składowych procesu sprzedaży firmy, na które musimy zwrócić uwagę. Posiadając tą wiedzę możemy przyznać, że rozwiązań wyceny firmy jest niezwykle dużo, jednak dla celów transakcyjnych można wykorzystać trzy grupy metod. są to sposoby porównawcze, majątkowe oraz dochodowe.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,