Na czym polega temat utrzymania ruchu w przedsiębiorstwie? Jak zmienia się ta dziedzina?

Jeszcze do niedawna dość akceptowalne było założenie, iż podstawowym celem funkcji podtrzymywania ruchu ma być optymalizacja dostępności urządzeń przy jak najmniejszych kosztach. Obecnie zaś proces utrzymania ruchu definiowany jest znacznie w inny sposób, ponieważ odnosi się także do bezpieczeństwa ludzi i środowiska, efektywności produkcji, jak i stopnia podejmowanego ryzyka.

Dzisiaj w związku z tym, by być w stanie z sukcesami zarządzać procesem utrzymania ruchu, konieczne będzie dopasowanie go do realnych potrzeb i możliwości przedsiębiorstwa. Istotne będą także klarowne procedury, tak żeby były łatwe w śledzeniu i sterowaniu. Żeby to działało dobrze trzeba przeprowadzić podstawowe kroki konieczne by przygotować proces utrzymania. Na podstawie długoterminowych celów przedsiębiorstwa, jak również jego polityki rynkowej jak również potrzeb procesu produkcyjnego określone są wymagania dla urządzeń.

Następnym krokiem jest przeprowadzenie audytu, aby ocenić skuteczność aktualnie wdrożonych rozwiązań jak również porównać je z nowoczesnymi praktykami utrzymania w danej branży. Na takiej podstawie tworzone są cele

Pracownicy

Autor: Texas State Library and Archives Commission
Źródło: http://www.flickr.com

, zaś później przygotowuje się odpowiedni program utrzymania dla poszczególnych urządzeń jak obrabiarka cnc. Program taki stanowi później podstawę do wypracowania strategii, jaka definiuje, który program utrzymania będzie przez nią realizowany. Ważne jest też utworzenie systemu wskaźników KPI, czyli Key Performance Indicators, jaki pozwoli na optymalne śledzenie wydatków, ocenę skuteczności zarządzania, jak również kontrolę jakości takiego procesu.

Wspomniane rodzaje strategii powinny zostać oparte na panujących rozporządzeniach oraz przepisach prawa, natomiast wymagane możliwości jeśli chodzi o produkcyjność oraz gwarancja działania systemu powinny odzwierciedlać cele operacyjne jak również ekonomiczne przedsiębiorstwa. W obecnych czasach, kiedy w każdej z firm mamy całą masę obowiązków, często różne zadania, także dziedzinę utrzymania ruchu, zleca się firmie zewnętrznej. Tak zwany outsourcing utrzymania ruchu to coraz bardziej popularny sposób, żeby bardziej usprawnić najróżniejsze procesy, jakie się do tego odnoszą – zamów utrzymanie (zweryfikuj co to jest utrzymanie ruchu w grupapartner.pl…) ruchu u nas. Czasami nie ma sensu marnować czasu na coś, co osoba o dobrych kompetencjach wykona lepiej za nas. Może się okazać, że wydanie na ten cel dodatkowych środków zwróci się z nawiązką.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,