Mniej popularne destynacje podróży po kraju, czyli dlaczego warto zwiedzić ciekawą Legnicę i jej okolice?

Z każdej strony słychać komentarze, że po zobaczeniu Krakowa, stolicy, Wrocławia, portu w Gdyni i paru innych sztandarowych obiektów, w naszej ojczyźnie nie ma już co oglądać. Jest to bardzo krzywdzący pogląd, gdyż nasze państwo oferuje o wiele więcej niewiarygodnie interesujących miast, o których mało kto wie, a jeszcze mniej osób miało przyjemność je obejrzeć i poznać ich zakątki.

Legnica, zabytki,

Autor: Serge Bystro
Źródło: http://www.flickr.com
Do takich miast jest właśnie miejscowość w środkowej części województwa dolnośląskiego, położone w przepięknej okolicy, składającej się z zachwycających pejzaży leśnych i zachęcających do miłego wypoczynku na świeżym powietrzu, jezior. Już w samym mieście naprawdę jest co zobaczyć, gdyż jest tam przepiękny rynek z centralnym obiektem- ratuszem, a tak naprawdę dwoma. Co szczególnie interesujące Legnica należy do małej grupy miast mogących się pochwalić więcej niż jednym ratuszem, a przyczyną, takiego stanu rzeczy jest zaadoptowanie starszego, stworzonego w stylu barokowej, na siedzibę rozpoznawalnego w całym kraju teatru. Legnica ma do zaoferowania jeszcze mnóstwo ciekawych i wartych zobaczenia obiektów. Jednym z nich niewątpliwie jest Pałac Opatów Lubiąskich, w którym obecnie znajduje się muzeum przedstawiające każdemu zainteresowanemu historię tego wyjątkowego miasta. Jeżeli ktoś jest pasjonatem architektury sakralnej to Legnica na pewno powinna stać się kierunkiem jego podróży. Ilość kościołów jest tu bowiem niezwykle duża i tak liczna, że na zobaczenie wszystkich budowli nie starczyłoby całego dnia.

Legnica, starówka

Autor: Serge Bystro
Źródło: http://www.flickr.com
Odnajdziemy tam więc kościół ewangelicki, franciszkański, staroluterański, jezuicki i wiele, wiele innych. Zrozumiały jest lęk, że w mieście tak mało popularnym jak Legnica noclegi są czymś co bardzo trudno odnaleźć.

Jeżeli na ten wątek posiadasz pytania, to poznaj więcej informacji (https://www.mig-rolety.pl/produkty/moskitiery-drzwiowe.html) na prezentowane zagadnienie, klikając tutaj – informacje okażą się na pewno ważne.

Jednakże nie ma z tym większych problemów, gdyż jest tam wiele przytulnych hoteli, które zapewnią nam komfortowe warunki. Aby się w tym upewnić wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę: Legnica noclegi, a naszym oczom ukaże się ogrom ogłoszeń oferujących wolne pokoje, zapraszających do odwiedzin- zobacz choćby Pałacyk. Gdy kolejnym razem będziemy, więc wybierać kierunek do podróży warto pominąć wszystkim znane reprezentacyjne miast takie jak Kraków, Wrocław, Gdańsk i Sopot i podjąć próbę udania się do mniej znanych miejsc, których co ciekawe w Polsce jest niezwykle dużo. Kto wie może nasze serce podbije taka, z pozoru średnio ciekawa Legnica i zechcemy wracać tam o wiele częściej.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,