Pupil w domu – jak przyszykować się na przybycie nowiutkiego mieszkańca?

Należyte przygotowanie jak też zabezpieczenie domu jest tak samo ważne, bez względu na to, czy zamieszka w nim kotek czy szczeniak, który nie poznał jeszcze zasad obowiązujących go w nowiutkim środowisku.

książki na półce

Autor: Tom Page
Źródło: http://www.flickr.com
Ze względu na zwiększoną ciekawość świata u szczeniaków, mogą zetknąć się one z większą liczbą potencjalnych zagrożeń. Pamiętajmy jednak, iż potrzeba badań nieznanego otoczenia jest zwyczajnym postępowaniem każdego psa, bez względu od jego wieku. Sprawdźmy zatem, czy przestrzeń w domu będzie bezpieczna dla nowego mieszkańca. Z otoczenia, w jakim będzie pomieszkiwał pies, powinniśmy usunąć niewielkie obiekty, jak na przykład sznurki, ołówki, kawałeczki papieru, zabawki dzieci, jakich łyknięcie groziłoby zadławieniem. Kierujmy uwagę na obiekty niestateczne. Rozentuzjazmowany piesek z łatwością strąci nasz drogi wazon zahaczając merdającym ogonem o niestabilny stolik lub rozniesie w pył kolekcję porcelanowych posążków wpadając z impetem w niezabezpieczony regał, na jakim stoją. Nie zapominajmy też o niebezpieczeństwie uduszenia. Linki do zaciągania rolet nie powinny dyndać luzem. Możesz przytwierdzić je do ściany za pomocą tasiemki samoprzylepnej lub podwiązać na tyle krótko, by znalazły się poza zasięgiem psiaka. Powinno się także bardzo uważać na łatwo dostępne przewody elektryczne, jakie mogą zostać przegryzione. Kontrolujmy też dojście do balkonu, okna oraz schodków. Zobacz produkt produkt z .

Kup też żwirek drewniany dla kota, o ile nowym mieszkańcem ma być kociak.
Przygotujmy dwie miski – jedną na wodę, drugą na jadło. Znakomitym wyborem jest karma (zobacz: acana dla psa) dla psów Bosch-(odwiedź ten link).

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>