Typy reklamy wizualnej

Rozmaite odmiany reklamy są bardzo rozpowszechnione i stanowią aktualnie nieodłączną część codziennego życia. Występują one w środkach masowego przekazu do których należy radio, telewizja czy internet, jak również w wielu innych lokalizacjach. Ulice w miastach pełne są rozmaitych reklam. Ich rozmiary i formy są różnorodne, jednak posiadają wspólny cel.

Pod kloszem

Autor: flakeparadigm
Źródło: http://www.flickr.com/photos/flakepardigm/3538195638/

Wszystkie służą do przyciągnięcia uwagi, a co za tym idzie – do nakłonienia potencjalnego klienta, by wybrał dany sklep czy inny punkt i zainteresował się oferta. Ulotki i gazetki reklamowe można otrzymać w ogromnych ilościach na ulicach. Środków jest więc duża ilość, w tym niektóre bardzo innowacyjne, jak na przykład reklama LED pasujące do współczesnego odbiorcy i jego wymagań.

Szyldy i wystawy
Jedną z metod polecania określonego towaru i usług, jest stosowanie szyldów. Szyld (szyldy gdańsk) jest płaskim fragmentem jakiegoś tworzywa, w większości przypadków metalu, na którym umieszczony jest litery. Szyldy obecne i wykorzystywane były już wiele lat temu. Ewoluuje jedynie ich forma oraz wykorzystane tworzywa, w zależności od panujących mód i dostępnych opcji. Gdzieniegdzie działalność właścicieli szyldów jest mniejsza ze względu na charakterystyczny rodzaj okolicy. Taki przypadek występuje w Krakowie, w którym otoczenie Rynku stanowi teren zabytkowy i szczególnie chroniony, więc wszystkie szyldy muszą być dostosowane do odpowiednich norm. Reklamą każdego sklepu czy punktu usługowego od wielu lat jest jego wystawa. Znajdują się tam różne, mające przyciągnąć wzrok klientów, elementy. Nierzadko stosuje się folię do oklejania witryn, dzięki czemu można uzyskać różnorodne napisy.

Reklama świetlna
Są formy reklamy, które widzialne są również w ciemności. Wielkie metropolie to miejsca, gdzie można obserwować ogromne ilości tych neonów. Nieraz jest ich tak wiele, że rozjaśniaja całą ulicę. Wyświetlacze LED są aktualnie popularne, a mają bardzo różnorodne kształty. Będą to na przykład tablice podświetlane, wykorzystywane na przykład do zaprezentowania jadłospisu restauracji, czy tablice z tekstem, informujące na przykład o czasie pracy określonego punktu.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii