Czym jest odprawa celna przed lotem i jak się do niej dobrze przygotować?

Pierwsza w życiu wyprawa samolotem to bardzo stresujące wydarzenie. Personel portów lotniczych chętnie podpowie jak pasażerom przejść przez odprawę oraz wyjaśni wszystkie wątpliwości. Prawie dwadzieścia mln osób skorzystało w zeszłym roku z usług polskich portów lotniczych. Transport lotniczy w naszym kraju to nie tylko loty międzynarodowe, ale również połączenia pomiędzy dużymi aglomeracjami.

Transport samolotowy

Autor: Roel Hemkes
Źródło: http://www.flickr.com
Bez względu na typ wyprawy, każdy podróżujący musi przejść takie same kroki procedury. Odprawa celna to zasadniczy etap przygotowań do rejsu. Tylko w samym lotnisku imienia Chopina w stolicy działa ponad sto punktów do odprawy. Na terenie portu lotniczego umieszczone są tablice z informacjami.

Zaintrygowały Cię wiadomości opracowane w naszym tekście? Zapewne przyda Ci się również dodatkowe czytanie. Nie czekaj zatem i wejdź do następnej strony.

Podróżni mogą przeczytać na nich komunikat, do jakich stanowisk powinni się kierować pasażerowie danych firm lub rejsów. Wiadomości udzielają także punkty informacyjne. Informacje telefoniczne działają 24 godziny na dobę – klik!.

W czasie odprawy celnej, personel portu lotniczego sprawdza papiery podróżującego – jego paszport i opcjonalnie wizę, jeżeli jest konieczna oraz bilet albo poświadczenie zarezerwowania fotela w samolocie. Podróżny otrzymuje kartę pokładową i potwierdzenie nadania bagażu. Karta pokładowa to podstawowy dokument, który umożliwi wejście na pokład samolotu. Przed podróżą, podróżny może jeszcze korzystać z kolejnej korzyści – zrobić zakupy w części bez cła.

Transport lotniczy wyjątkowo energicznie rozrasta się w całej Unii Europejskiej. Również Polska ma się czym poszczycić. Powstają kolejne połączenia i porty lotnicze, a rodzimy transport lotniczy co roku rozrasta się aż o 15 proc. Pierwszy rejs to naturalnie stresujące przeżycie, ale warto pamiętać, że odprawa celna prowadzona jest szybko, a kadra portu chętnie odpowie na wszelkie pytania. Informacje wyświetlane są na tablicach, a w wypadku pytań śmiało można dzwonić pod numer infolinii. Szczegółowe informacje można także znaleźć na stronie internetowej lotniska, z którego mamy zamiar skorzystać.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,