Co zawiera cena za pracę fotografa weselnego?

Bardzo wiele ludzi uważa, że usługi fotografów ślubnych są zdecydowanie za drogie. To przecież jedna noc, parę bądź kilkanaście godzin, a koszty sięgają niejednokrotnie parę tysięcy złotych. Trzeba więc zastanowić się, za jakie dokładnie usługi płacimy.

Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze fakt, że fotograf ślubny Bydgoszcz pracuje nie tylko podczas samej uroczystości, kiedy robi zdjęcia, ale także poświęca sporo czasu na późniejszą obróbkę. Wykonane przez parę godzin fotografie najpierw powinny być przerzucone na komputer i z niemałą dbałością wyselekcjonowane.

zdjęcie weselne

Autor: Simon Watson
Źródło: http://www.flickr.com
Następnie rozpoczyna się bardzo żmudny i czasochłonny proces ich obróbki. I to głównie na tym etapie rozpoczyna się najtrudniejsza i najbardziej absorbująca praca fotografa. Fotografie, które następnie zostaną wywołane w specjalnej ciemni muszą być niezwykle szczegółowo doszlifowane w programie do obróbki graficznej. Czasem obróbka pojedynczego zdjęcia może zająć nawet godzinę! Łatwo więc możemy policzyć sobie, że fotograf ślubny z Bydgoszczy musi poświęcić naprawdę sporo czasu na to, żeby w końcu powierzyć w nasze ręce idealne zdjęcia sesja męska wrocław Małgorzata Drozdowska Atelier ślubne. Taka praca związana jest nie tylko z pstrykaniem fotografii na przyjęciu, ale także z selekcją, wyłanianiem z wielu plików najważniejszych fotografii, a następnie obróbką, która sprawia, że obrazy wyglądają rzeczywiście doskonale!

zdjęcie pary młodej

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Fotografowie ślubni najczęściej oferują nam różne pakiety w odmiennych cenach. W ten sposób można dopasować cenę do swoich potrzeb i oczekiwań. W najtańszych pakietach mamy zazwyczaj najmniej fotografii, jednak w przypadku gdy organizujemy nieduże wesele, a zaproszonych nie ma za wiele, najczęściej ten pakiet może wystarczyć. Niekiedy także parom nie zależy na dużej ilości zdjęć, a bardziej na doskonałych jakościowo obrazach, jakie uwiecznią najistotniejsze momenty z wesela (). Jeżeli jednak chcemy mieć jak najwięcej różnorodnych fotografii, można zdecydować się na pakiety rozszerzone. Wówczas jednak powinniśmy się liczyć z tym, iż więcej zapłacimy. Należy również wiedzieć, że nieco więcej będzie kosztować pakiet, w ramach którego będzie przygotowana sesja zdjęciowa.

Jak się zatem okazuje, praca fotografa ślubnego jest bardzo złożona i czasochłonna. Pamiętajmy jednak, że zawsze powinno nam zależeć nie tylko na kosztach.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,