O czym pamiętać gdy wybieramy nagrobek? Jakie kwestie są najbardziej istotne? Co jest najbardziej kluczowe?

W życiu każdego z nas pojawia się śmierć, kiedy umiera znana i kochana nam osoba. To jeden z najbardziej ciężkich momentów w życiu, lecz pomimo to powinniśmy sobie z nim dać radę, by dobrze zorganizować pogrzeb. Jedną z najbardziej istotnych kwestii jest wybranie nagrobka. Jak wybrać, ażeby był najlepszy?

nagłówek granitowy

Autor: Ogiyoshisan
Źródło: http://www.flickr.com

Nagrobki różnią się pod względem wielkości, są więc pojedyncze nagrobki, nagrobki podwójne, dziecięce czy coraz bardziej powszechne urnowe. Początkowo powinniśmy zdefiniować, jaki typ nagrobków jest dla nas najlepszy, gdyż jak już będzie to sprecyzowane łatwiej nam będzie myśleć o kolejnych kwestiach. Kolejną niezbędną rzeczą jest poinformowanie zakładu kamieniarskiego o tym, czy nagrobek zostanie zamontowany na ziemi albo też w miejscu pochówku ma miejsce wybetonowany grobowiec. tborkowski.pl/nagrobki-podwojne/.

Jeżeli mamy do czynienia z takim drugim przypadkiem musimy poznać dokładne wymiary grobowca, gdyż będzie to podstawa do obliczenia ilości materiału koniecznego do jego obudowy. Poza wielkością, nagrobki mogą różnić się także materiałem, z którego są zrobione. Są więc oferty typu lastriko, sztuczne kamienie, są nagrobki granitowe, istnieją tzw. konglomeraty, np. aglomarmur. Poza najbardziej znanym – nagrobkiem granitowym, są także marmury, piaskowce czy wapienie. Różnice w wyborze takich materiałów są bardzo duże, co sprawia, że jest do wyboru znacząca rozpiętość w cenach gotowych nagrobków – zapoznaj się z ofertą nagrobków granitowych.

Rozpiętość ta jest w stanie nawet mieć od kilkuset złotych za najprostszy nagrobek do także kilkunastu tysięcy złotych za eleganckie nagrobki z najbardziej drogich odmian naturalnych kamieni. Kolejną sprawą, jaka wpływa na cenę nagrobka jest kształt i zaawansowanie projektu. Zakłady kamieniarskie posiadają zazwyczaj swoje katalogi z wzorami zrealizowanych produktów.

Udało nam się przykuć Twoją myśl tym ciekawym wpisem? Rewelacyjnie. Tym samym namawiamy – kliknij w link pieczątki bankowe i przejdź do następnej witryny po szczegóły.

Jesteśmy w stanie również zamawiać nagrobki według projektu indywidualnego, ale pamiętajmy jednocześnie, że regularne, proste kształty są bardziej łatwe do wykonania, a również mniej czasochłonne, tak więc ich koszt będzie dość mały. Warto o tym wiedzieć, jak będziemy musieli wybrać nagrobek.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,