Jak się zachować, jak wybuchnie pożar

Jeśli nie chcemy zaprószyć przypadkiem ognia. Jeśli chcemy wiedzieć, w jaki sposób się zachować, kiedy widzimy ogień, to najlepsze będzie szkolenie dotyczące bezpieczeństwa przy działaniach z ogniem jak też dotyczące zachowania w trakcie pożaru. Gdy jesteśmy w domu nie zawsze posiadamy czujniki, które sygnałem dźwiękowym poinformują nas o tym, że wybuchł pożar. Jednak w szkołach, jak również w innych budynkach użyteczności publicznej są dzwonki, które ogłaszają za pomocą dźwięku, że doszło do wybuchu pożaru. Ale bez właściwej instrukcja ppoż nikt nie będzie wiedział, co znaczy taki alarm dźwiękowy.

szkolenie

Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
Stąd też tak ważne jest przeszkolenie najpierw uczniów, a później pracowników by umieli się działać w czasie pożaru. Instrukcje dotyczące tego, co robić często wiszą w widocznych miejscach. Obecnie w dobie fantastycznych ekranizacji i gier komputerowych sporej liczbie ludzie wydaje się, że są w stanie być jak gracze z gier. Ale należy pamiętać, że normalny pożar nijak ma się do tego, co widzimy w filmie.

Ogień jest zaliczany do jednych z większych klęsk żywiołowych. Zaprószenie ognia może doprowadzić do zapalenia się ścierki, ale można też doprowadzić do tego, że spłoną hektary lasów. Ogień to bardzo niebezpieczny żywioł. Tak, więc ważne jest zabezpieczenie (sprawdź systemy przeciwpożarowe od mercor) PPOŻ – drzwi aluminiowe przeciwpożarowe od LupusFire. Zajęcia, które uświadamiają nas jak ważne jest właściwe zachowanie w czasie pożaru i jak ważne jest nasze postępowanie w ogóle. Zdarza się i tak, że często nie wiedząc doprowadzamy do sytuacji, w których zaprószenie ognia jest niezmiernie łatwe. A ogień przemieszcza się bardzo prędko. Dlatego

pożar

Autor: josh.liba
Źródło: http://www.flickr.com/photos/jliba/4415477551/

różne amatorskie eksperymenty z ogniem właśnie nie powinny się odbywać.

Nauka i jeszcze raz nauka związana z obchodzeniem się z ogniem jest bardzo ważna. Dlatego w Warszawie organizowane są różnego typu szkolenia związane z aspektami przeciwpożarowymi. Co ważne są pewne normy dotyczące instrukcji by wszystko było na odpowiednim poziomie i według obowiązujących norm prawnych. Osoby pracujące w straży mają dużo problemów, ponieważ wiele telefonów związanych jest z fałszywymi alarmami. Działania profilaktyczne są o wiele bardziej skuteczne. Dobrze, więc poznać się z instrukcjami ppoż – .

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,