Przydatne informacje o skarpetach, opis najczęściej ubieranych ich rodzajów.

Skarpety to jeden z mało widocznych elementów naszej garderoby, co nie znaczy że nie należy na nie zwracać swojej uwagi. W pierwszej kolejności muszą być czyste, w ich przypadku codzienna wymiana jest niezbędna.

skarpety męskie
Osoby, które zapominają o tym bardzo szybko zwrócą uwagę innych po zdjęciu butów, zapach jaki się wtedy rozejdzie od razu jest rozpoznawalny.

Jeżeli chcesz poszerzyć swoją znajomość rzeczy, to przestudiuj interesujący artykuł. W nim umieściliśmy dodatkowe i interesujące wiadomości.

Należy też zadbać o to, żeby w skarpetach nie było dziurek, szczególnie pięty stanowią miejsce, gdzie pojawiają się one dość często. Dawniej popularne było cerowanie skarpetek, aktualnie przy rozdarciach albo rozpruciach po prostu stare się wrzuca do kosza i kupuje nowe. Ważne jest też aby skarpety męskie były dobrane kolorystycznie do pozostałego stroju, tu często zobaczyć można niezbyt pasujące do siebie kompozycje ().

Figi

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
skóra - przekrój

Autor: Calgary Reviews
Źródło: http://www.flickr.com
Skarpety są oferowane w wielu różnych rodzajach, dlatego też warto je dobierać pod kątem konkretnych zastosowań. Do garnituru trzeba ubrać eleganckie, z najlepszej bawełny, i w kolorze pasującym do całości wizerunku. Z kolei skarpety sportowe często posiadają domieszkę sztucznych nici, lecz dzięki specjalnej konstrukcji doskonale odprowadzają pot w czasie fizycznego wysiłku (dowiedz się więcej). W zimie warto się zaopatrzyć w skarpety o większej grubości, w jakich nie będzie się marzło, tu bardzo dobrze będzie się na przykład sprawdzać frotte.

Do chodzenia na co dzień panowie wybierają najczęściej cienkie skarpety uniwersalne, jakie będą się sprawdzać od wczesnej wiosny do początku zimy, coraz większym zainteresowaniem cieszą się także niskie, nie przykrywające kostki skarpety stopki.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>