Dlaczego warto się uczyć języka obcego? Poznaj zależności…

Przez wiele lat mieliśmy alergię na języki naszych wschodnich sąsiadów. Strasznie zapisał się nam w pamięci język rosyjski, dlatego też niewiele osób chciało go poznawać. Naturalnie, w dawnym ustroju był to obligatoryjny język obcy w każdej placówce oświatowej, od Bałtyku, aż po Tatry. Ale odkąd wywalczyliśmy niepodległość, język braci Moskali, pomimo całej swojej urody, bardziej kojarzył nam się z cierpieniami, jakich doznaliśmy od Rosjan. Ta obsesja na szczęście odchodzi w zapomnienie i dzisiaj wielu młodych ludzi pragnie poznać język naszych potężnych sąsiadów zza wschodniej granicy.

A przez cały ten okres lekceważyliśmy języki naszych innych słowiańskich pobratymców. Ukraiński czy białoruski były dla nas tylko odmianą rosyjskiego i nie mieliśmy w zwyczaju traktować ich poważnie, tym bardziej, że znając tylko rosyjski można się było swobodnie dogadać na terytorium całego Związku Radzieckiego.

książka ukraińska

Autor: felixum8888
Źródło: http://www.flickr.com

A przecież język ukraiński ma piękną historię, także piśmienniczą. Nasi sąsiedzi zza Buga mają swoich wspaniałych wieszczów narodowych oraz mistrzów literackich, stąd też błędem jest wpychanie go do tego samego wora z językiem rosyjskim.

Piękno języka ukraińskiego to nie jedyny powód, aby się go uczyć. Ze względu na to, że jesteśmy z Ukraińcami sąsiadami, kwitnie nasza współpraca w dziedzinie ekonomicznej, jak również kulturalnej. Powoływane są liczne wspólne instytucje oraz wydarzenia. Rodzimi biznesmeni robią z partnerami z Ukrainy wiele dochodowych interesów. Z tego powodu tak istotna jest znajomość języka ukraińskiego. Jeżeli chcemy robić biznes z Ukrainą, musimy potraktować ją jak poważnego wspólnika, który zasługuje na szacunek.

Z tego powodu wielu studentów znajduje swoją przyszłość właśnie w tym kierunku.

Jeśli ta tematyka Cię wciąga, to możesz zdobyć zbliżone informacje na przedstawiane zagadnienie. Po to odwiedź serwis www toi toi wynajem.

Z tej przyczyny zapisują się studia filologiczne lub zapisują się na kursy tego języka. Jeszcze korzystniejszym wyjściem jest tłumacz przysięgły ukraiński jak Zelwak. To zajęcie otwiera przed nami wiele możliwości. Jest to też wyjątkowo intratne zajęcie. Wystarczy przejrzeć portale z pracą, aby zobaczyć jak często poszukuje się osób ze znajomością tego języka. Warto skorzystać z tej wyjątkowej szansy, a przy okazji poznać wspaniałą kulturę, tak nam przecież bliską.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , , , , ,