Do czego w budownictwie stosuje się ceramikę?

Budując lub remontując, warto być na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie. W ostatnim czasie ceramika budowlana zdobywa coraz większe poparcie. Dobra i trwała ceramika budowlana jet świetnym sposobem na wymarzony dom, który będzie spełniał nasze oczekiwania.

Akcesoria budowlane Wienerberger

Źródło: http://www.wienerberger.pl
Ceramika budowlana to materiał, który wykazuje dobre parametry termoregulacji. Ściany i dachy stworzone z tego budulca okresie jesienno-zimowym pomagają utrzymać ciepło wewnątrz pomieszczeń, a w lecie odbijają słońce, skutecznie zachowując przyjemnie niską temperaturę. Materiały budowlane z ceramiki są opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia.

Rachunki za ogrzewanie a także koszty eksploatacji klimatyzacji są znacznie niższe niż przy stosowaniu tradycyjnych materiałów. Budulec ten jest nie tylko posiada świetne właściwości izolacyjne, ale także jest niezwykle odporny na wysokie temperatury i gwarantuje doskonałą odporność na korozję.

Innowacyjne technologie pozwalają na tworzenie bardzo wielu materiałów budowlanych z ceramiki. Podstawowym budulcem wykorzystującym te technologie są pustaki ceramiczne. Z szerokich pustaków można tworzyć ciepłe ściany jednowarstwowe. Przy ich wyborze musimy zwrócić uwagę, na współczynnik przenikania ciepła. Co istotne, izolacyjność można zwiększyć stosując zaprawę termoizolacyjną lub ograniczając powierzchnię spoin. Co więcej, ceramika budowlana (Heliodon – budowa domu kraków) może być stosowana także do budowania ocieplonych ścian dwuwarstwowych i trójwarstowowych (sprawdź gdzie kupić). Na takie ściany należy wybrać pustaki z ceramiki tradycyjnej lub poryzowanej, które murowane są na klasyczną zaprawę wapienno-cementową lub cienką spoinę. Precyzyjnie wypracowany układ porów w środku pustaka wydłuża drogę przenikania powietrza przez ścianę. Porowata budowa sprawia, że pustaki są stosunkowo lekkie, co znacznie ułatwia budowanie ścian. Następnym cenionym budulcem wykonanym z ceramiki są dachówki. To bardzo eleganckie pokrycie dachowe, często spotykane w dzisiejszym budownictwie. Dachy i ściany z ceramiki budowlanej tworzą zgrany duet, który razem zapewnia doskonałe właściwości izolacyjne. Znawcy z dziedziny budownictwa sugerują połączenie właśnie tych dwóch budulców jako najbardziej oszczędne a jednocześnie wysokojakościowe rozwiązanie.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: ,