Warte uwagi pomysły na umeblowanie przedpokoju

Pierwsze miejsce, do którego wchodzimy w czasie wizyty u rodziny czy przyjaciół, to przedpokój. Małe pomieszczenie jest łącznikiem całego mieszkania. Jak właściwie je urządzić?
Zależnie od tego, jak zaplanowana jest przestrzeń korytarza możemy wnętrze urządzić na kilka sposobów.

schody

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym z nich jest zastawienie jednej ze ścian szafą wnękową z przesuwanymi drzwiami. Nie ma już wtedy problemu trzymania obuwia i kurtek, a szafa może również stanowić dobre miejsce na inne części ubrań, dlatego nie będziemy zmuszeni zakupić szafę do salonu. Gdy w drzwi szafy wstawimy lustra, nawet niewielki przedpokój będzie wyglądał na dużo większy. Pozostaje nam jedynie ustawić taboret, albo niewielką pufę na którą usiądziemy zmienić buty i stojak na parasole. Wystarczy pomysł na nasz przedpokój, a nasze przebywanie w domu stanie się jeszcze lepsze.

przedpokój

Autor: Peter Alfred Hess
Źródło: http://www.flickr.com

Zdarza się że jednak dysponujemy większym mieszkaniem, w którym jest przestronny przedsionek.

Pragniesz chłonąć dalej zajmującą lekturę? Więc nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj odpluskwianie warszawa na następnej stronie.

Mamy wtedy także większe opcje przy jego wystroju. Załóżmy, że dysponujemy przestrzenią kwadratową z małą wnęką, którą zabudujemy niewielką szafą wnękową. Wszystkie dodatki do wnętrza zachowujemy w tej samej stylistyce – łatwe w utrzymaniu czystości są meble ze stali nierdzewnej. Często są ukształtowane w fantazyjne kształty. Jeden z kątów pomieszczenia przeznaczamy na stojak na parasole, obok stawiamy szafkę na buty (w tej samej stylistyce), nad którą wieszamy wieszak na wierzchnie odzienie gości.

Możemy także stawiać na różne stylistyki wystroju wnętrz. Wszystko zależnie od naszego upodobań. Najmodniejsze trendy to styl skandynawski, prowansalski czy modern. Ale pamiętać trzeba, że podstawowe sprzęty pozostają takie same. Wsłuchajmy się naszej duszy, tego co nam w niej gra… Później wystarczą odpowiednie zakupy. Czas działać!

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii