Gady jako niecodzienny przykład domowego pupila

Spora część ludzi myśli o posiadaniu jakiegoś zwierzaka, ale nie chcą się na nie zdecydować, gdyż uważają że nie mają odpowiedniej ilości wolnego miejsca. A przecież nawet w niedużym mieszkaniu można spokojnie jakieś zwierzę trzymać, chociaż nie każde będzie się do tego celu nadawać. Wybór zwierzęcia do trzymania w mieszkaniu lub domu należy porządnie przemyśleć, aby później nie było kłopotów opieką nad nim.

piękny wąż w terrarium

Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak zdarza się dość często, że ktoś bez większego zastanawiania się przynosi sobie albo dzieciom psa, kota czy chomika, i po paru miesiącach okazuje się, że zwierzę takie kończy w schronisku lub na śmietniku. Nawet jeśli to będzie złota rybka albo niewielki owad w słoiku to należy dać mu pożywienie i wodę, co pewien czas zmienić wyposażenie lub oczyścić pomieszczenie, gdzie przebywa. Dlatego też przed zakupem zwierzęcia do domu, trzeba dobrze poznać obowiązki, jakie wiązać się będą z jego hodowlą, i kiedy okaże się, że będą problemy z ich realizacją, to chyba lepiej odpuścić sobie zakup. Z pewnością może to wyjść to na dobre zwierzęciu, bo nie będzie się później długo męczyć, kiedy właściciel nie będzie miał czasu na opiekę nad nim.

terrarium

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

Do najczęściej wybieranych domowych zwierzą zalicza się koty ( zobacz również żywienie kota) i psy. Wybierając psa należy pamiętać, że będzie on wymagał codziennego wyprowadzania na spacer, a dodatkowo utrzymanie go będzie dość kosztowne. Większe zwierzęta wymagają dużej ilości jedzenia, należy się więc z takimi wydatkami liczyć. Trochę mniej problemu będzie z kotem, jeśli nie wychodzi on z domu, to powinna wystarczyć niewielka kuweta, miska z wodą i trochę karmy, no i co oczywiste sporo czasu na zabawę z małym psotnikiem. Wiele osób decyduje się na zakup świnki morskiej lub chomika, zwierzęta te są tanie w hodowli i nie wymagają poświęcania dużej ilości czasu, ale rzecz jasna nie można ich zupełnie zaniedbywać. Czasami zdarzają się także osoby, które lubią gady, przykładowo węże albo jaszczurki, jak się okazuje większość popularnych gatunków gadów bez problemów się kupi w wielu sklepach. Po wpisaniu w wyszukiwarce frazy wąż zbożowy cena bez żadnego problemu będzie można znaleźć oferty ludzi, którzy ten gatunek nam sprzedadzą.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , , , , , , , ,