Jak unowocześnić pracę naszej księgowej?

Z owym papierkiem pójdzie pan na drugie piętro do pokoju z numerem dwadzieścia, potem uda się pan na czwarte piętro, by donieść tam kolejny papierek, a kolejno wróci pan w to miejsce – znany większości schemat? Naturalnie, że tak.

sterta dokumentów

Autor: Dvortygirl
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedyś schemat ten można było jedynie zobaczyć w TV, a dokładnie we francuskiej bajce, jednakże stał on się stałym elementem życia każdego mieszkańca Polski. A tu biurokracja jest naprawdę rozwinięta i kiedy tylko przyjdzie nam załatwić cokolwiek w urzędzie, natychmiastowo zalewa nas zimny pot.

Koniecznie przeczytaj aktualny tekst (http://www.certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-gost-r.html) na ten temat. Nie pozwól się wyprzedzić innym! Polepsz swoje informacje na ten temat.

Nic zaskakującego, przecież w urzędzie jesteśmy zmuszeni spędzić połowę naszego życia czekając w kolejkach, aby załatwić niezbędną nam sprawę.

Każdy kto pracuje, bardzo blisko szaleństwa jest, na początku roku, kiedy to przychodzi mu odwiedzić urząd skarbowy. Jeszcze trudniej mają Ci, którzy mają własną działalność. Tu dopiero zaczynają się prawdziwe schody. Oczywiście firmę możemy otworzyć korzystając z sieci, jednak zawsze, powtarzam zawsze, znajdą się jakiekolwiek formalności, które będziemy musieli zanieść do urzędu no i znowu stać większość dnia w kolejce, oczekując możliwości załatwienia sprawy. Jednakże każdego z nas odstraszają kupy papierów, które należy uzupełnić, a nierzadko nie mamy pojęcia jak to zrobić, nie byłoby z tym najmniejszego problemu, gdyby panie pracujące w urzędach, ochoczo nam w tym doradzały, jednak większa część nich ma to w nosie czy umiemy coś wypełnić, czy też nie . To już nasz kłopot. To nie jedyny kłopot, który spotykamy. podczas prowadzenia firmy wyłania się ich całe mnóstwo, co często po prostu blokuje ich potencjał. Do tego dochodzi mnóstwo zasad, które trzeba spełniać, by móc własną działalność otworzyć. Jednym słowem – przedsiębiorcy często muszą przejść przez prawdziwe piekło, by założyć firmę. Jednakże kiedy już im się to uda – a owszem, jest to wykonalne, wypadałoby zastanowić się, co ulepszy ich pracę.

Bowiem większość przedsiębiorców zatrudnia księgowe, które zajmują się całą dokumentacją działalności. To niezwykle ułatwia wykonywanie obowiązków, bowiem to księgowa wie kiedy lub gdzie należy potrzebny papier donieść, wie również kiedy trzeba dokonać opłaty, by nasza działalność sprawie funkcjonowała. Jej praca nie należy do łatwych, by uprościć jej to, stosunkowo trudne zadanie, powstało coś, co nazwiemy portal księgowy, gdzie znajdują się aktualne akty prawne lub porady ekspertów, dzięki temu praca naszej księgowej będzie niezwykle sprawna, jednak trzeba zaznaczyć, że księgowa to nie praca dla wszystkich, bowiem księgowa należy się urodzić.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,