Ciekawe schody – element praktyczny oraz ozdobny

Schody to stała część różnych mieszkań. Dobrze wiemy, do czego służą. Jednak nie każdy wie, jak finezyjne mogą przybrać kształty. Schody są elementem budynku albo specjalnego uformowania terenu, który umożliwia komunikację między zróżnicowanymi poziomami

.

dom - zbliżenie

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
Schody znają ludzie od zamierzchłych wieków. W starożytności i w dobie średniowiecza miały one znaczenie wyłącznie utylitarne. Tylko stopnie zewnętrzne, które wykonywane były z kamienia, mimo nieskomplikowanej konstrukcji stanowiły element architektoniczny zdobiący, podkreślający rangę budowli – w ten sposób zdobiono schody wiodące do świątyni lub kościoła a także zamków itp. Tworzeniem schodów zajmuje się również kowalstwo artystyczne. Dopiero w dobie renesansu zaczęto stosować formy schodów o bardziej dekoracyjnym kształcie – bardzo mi się podoba kowalstwo artystyczne. Oprócz schodów o funkcji reprezentacyjnej montowane w pałacach, bibliotekach, obiektach o funkcji kulturalnej czy zwykłych domach wykorzystywano także wąskie, słabo oświetlone, niekomfortowe schody przeznaczone dla służby. Współcześnie na szczęście dostępne są na naszym rynku wszelkie schody, jakie z pewnością zadowolą gusta nawet najbardziej wymagających klientów.

Zwiedzając markety budowlane da się kupić na przykład schody kręcone (uwielbiam schody kręcone). Wspaniale sprawdzają się one w niewielkich przestrzeniach, ponieważ zajmują mało miejsca. Dostępne są w wielu różnych formach.

Bardzo ciekawią nas Wasze oceny. Czy masz wątpliwości? (https://dontero.pl/organizacja-konferencji-i-szkolen/) Jeśli tak, to namawiamy do pisania. Z przyjemnością ustosunkujemy się do najkrótszej wzmianki.

Jeżeli zależy nam na towarze najlepszej jakości warto zdać na kowalstwo artystyczne – osoby, które się tym zajmują wykonają dla nas dowolne schody, ściśle takie, jakie chcemy mieć. Właściwości schodów regulują przepisy budowlane które zawiera rozporządzenie ministra właściwego do spraw budownictwa: jest to zapis ministra infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w zakresie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Zgodnie z tymi przepisami minimalne wymagania które powinna realizować każda konstrukcja budowlana zależą od przeznaczenia budowli, a co za tym idzie przeznaczenia schodów: czy będą to – wejścia do piwnic, na poddasze czy schody w budynkach użytku publicznego. Zapewniamy, że wszystkie schody także schody kręcone, oferowane za pośrednictwem strony internetowej tworzone są z troską o jak najdokładniejsze respektowanie wszystkich norm budownictwa, jakie są z nimi związane.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>