Handel z Chinami – pomysł na sukces?

Obecnie praktycznie każda firma, jeśli nie jest to małe przedsiębiorstwo działające lokalnie, jest nastawiona na wychodzący poza granice handel. Dzięki temu istnieją znacznie większe szanse na znalezienie kolejnych rynków zbytu oraz kolejnych partnerów biznesowych.
Jeśli przespacerować się po dowolnym mieście, z pewnością znajdziemy minimum jeden sklep chiński.

eksport do chin

Autor: Yasna Communications
Źródło: Yasna Communications

Są one bardzo popularne, ponieważ proponują produkty codziennego użytku w niezwykle atrakcyjnych cenach. Poprzez to można na zwykłych zakupach ciuchów lub towarów wyposażenia domu można niezwykle zaoszczędzić. Import z Chin jest bardzo intratnym biznesem. By się o tym przekonać wystarczy poświęcić chwilę podczas zakupów, i to nie tylko w marketach chińskich, by popatrzeć na metki, gdzie zamieszczona jest informacja o państwie, w którym dany produkt został wytworzony. Wiele rodzimych przedsiębiorstw przenosi swoją produkcję do Chin, aby ograniczyć koszty, aby oszczędzić mnóstwo pieniędzy. Zazwyczaj wiąże się to jednak ze znacznym obniżeniem jakości proponowanych towarów – produkty chińskie są znane z tego, że są bardzo tanie, ale również zazwyczaj nietrwałe – na tym polega ich urok.
samochód

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Nieco mniej popularny aniżeli import jest eksport do Chin. Generalnie to państwo słynie z tego, że mnóstwo przedsiębiorstw wywozi z niego wszelakie produkty, jednak jest parę branż, które wwożą tam swoje produkty, ponieważ znalazły tam doskonały rynek zbytu. Zazwyczaj popularne przez Chińczyków produkty, jakie chętnie sprowadzają oni z innych krajów to te, jakich z obiektywnych przyczyn, jak brak właściwych surowców, nie da się wytworzyć w Chinach.

Często są to towary spożywcze, zwłaszcza te regionalne, jakich nie ma nigdzie indziej.

Ekscytuje Cię omawiana tematyka? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury innego tego rodzaju wpisu – on również jest godny uwagi.

Chińczycy to istni smakosze, dlatego zwłaszcza eksport do Chin produktów spożywczych jest popularny.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,