Szybkie oczyszczanie skóry przed wiosną dla każdej cery. Zalecenia profesjonalnej kosmetyczki.

Gdy zbliża się okres wiosenno-letni i robi się jest na tyle przyjemnie, że można odsłonić większą powierzchnię ciała, wiele kobiet zaczyna panikować. Skóra po zimie może być przesuszona, a twarz zmęczona ujemnymi temperaturami i powietrzem przesuszonym przez ogrzewanie.

Ciężko o dobre dla wszystkich sposoby na oczyszczanie skóry dla wszystkich rodzajów cery, ale profesjonalna kosmetyczka gabinet kosmetyczny szczecin doradzi nam, które preparaty mogą być przydatne i jakie kroki należy wykonać, by oczyszczanie zakończyć sukcesem. Treściwe i skuteczne maseczki, peelingi i toniki można przyrządzić samodzielnie w domu. Przy odrobinie dobrych chęci skuteczne oczyszczanie skóry na stałe zagości w naszej pielęgnacji i upalne lato nie będzie zaskoczeniem – aktualna oferta oczyszczania skóry.

zdrowa skóra

Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com

Sesje oczyszczające skórę Palomar, przeprowadzone przez profesjonalną kosmetyczkę w gabinecie kosmetycznym, przynoszą poczucie świeżości i odmiany, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać część z nich w domu samodzielnie. Od czego powinniśmy zacząć? Odpeelingu. Ciało można masować peelingiem kawowym lub cynamonowym, a posiadaczki skóry wrażliwej – peelingiem cukrowym. Peelingi te można bez problemu zrobić w domowym zaciszu, a jako oleju bazowego użyć olejku dopasowanego do potrzeb naszej skóry. Na twarz należy zastosować peeling drobnoziarnisty – ten z miodu i cynamonu będzie wręcz idealny dla wszystkich cer wyłączając suchą. Cerze suchej sprzyjać będą płatki owsiane albo otręby połączone z jogurtem i miodem. Żelowe kapsułki – rybki – mające wit. A i E mogą być składnikiem peelingu albo mogą być nałożone na twarz wraz z kremem po silnym oczyszczaniu.

Bardzo ważne jest, by zawartość kapsułki nakładać jako pojedynczy kosmetyk lub jako kosmetyk ostatni, ponieważ jeśli nałożymy olejek z kapsułki, a potem krem, cera nie wchłonie wartościowych składników kremu nałożonych na olejek. Po peelingu twarzy warto użyć toniku, który zamknie pory, załagodzi podrażnienia i przygotuje skórę na aplikację odżywczego preparatu, natomiast peeling całego ciała dobrze jest spłukać chłodniejszym prysznicem, który będzie miał zbliżone działanie.

Zdarza się, iż to, co proponuje nam domowa kosmetyczka to zdecydowanie za mało. Wówczas najlepiej iść do zaufanego, nowoczesnego gabinetu i skonsultować stan swojej cery z kosmetologiem, a później umówić się na serię zabiegów Palomar (odsyłam do tej strony) zamykających naczynka albo dotleniających cerę po zimie.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,