Lokalizacja na rozbudowę przedsiębiorstwa działającej w branży produkcyjnej.

W dzisiejszych czasach kiedy planujemy rozpocząć działanie własnej spółki w branży produkcyjnej, warto jest zastanowić się nad punktem w jakim nasza firma będzie miała swój magazyn i halę produkcyjną. Lokalizacja magazynu a także hali produkcyjnej ma wyjątkowo duży wpływ na funkcjonowanie naszego biznesu.

widok na halę produkcyjną

Autor: Kashif Pathan
Źródło: http://www.flickr.com
W szczególności gdy chodzi o magazyn, musi on być właściwej wielkości w stosunku do tworzonych rzeczy. Kiedy mamy grunt, na którym jesteśmy w stanie postawić przestrzeń magazynową, albo też hale produkcyjną, nie zapominajmy o tym, że działka pod budowę musi posiadać należyte parametry pod wybraną zabudowę. Co znaczące, świetnie będzie gdy nasza działka będzie w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego w granicach obszaru przeznaczonego pod rozwój przemysłu. Zastanawiając się nad tym z jakiego tworzywa wybudować obiekty niezbędne do rozwoju swojego interesu, dobrze jest spotkać się ze fachowcami z dziedziny budowania magazynów i hal. Patrząc pod względem ulokowanych pieniędzy, najlepiej kiedy hala hale magazynowe na wynajem produkcyjna wybudowana będzie z konstrukcji stalowych, dzięki temu obiekt ten będzie funkcjonował przez wiele lat. Kiedy natomiast nie dysponujemy miejscem w którym będziemy mogli wybudować magazyny, lub hali produkcyjnej, rewelacyjnie sprawdza się wynajem powierzchni magazynowej, oraz wynajem hali produkcyjnej. Przede wszystkim gdy wybieramy te obiekty do wynajęcia, sprawdźmy jakie połączenie transportowe będziemy mieć z naszymi partneramia także klientami produktów, które tworzymy. Prawda jest taka, że cena najmu w wielkim stopniu uzależnione jest od czynnika lokalizacyjnego, im nieruchomość znajduję się bliżej podstawowych szlaków łącznościowych, tym jego cena wzrasta. Kiedy wyszukujemy nieruchomości pod wynajem powierzchni magazynowej, sprawdźmy obszary podmiejskie wokół większych miast. Wielokrotnie z dala od centrum tworzone są strefy rozwoju miejscowości i dokładnie w tym miejscu może odnaleźć obiekt pod wynajem hali produkcyjnej.

hala magazynowa

Autor: Nicholas Eckhart
Źródło: http://www.flickr.com
Atutem takich stref rozwoju okazuje się właściwe połączenie z obwodnicami miasta oraz drogami krajowymi. Z pewnością w pierwszej kolejności powinniśmy obliczyć budżet jaki mamy na budowę czy też wynajem, przestrzeni magazynowej albo hali produkcyjnej. Nie ulega wątpliwości, że następny krok to określenie lokalizacji wraz ze sprawdzeniem dostępu do dróg krajowych pod wybrane obiekty, a później finalizacja transakcji.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,