Rodzaje przesyłek międzynarodowych, w jaki sposób najlepiej wysłać paczkę za granicę, aby za to nie przepłacić.

Obecnie świat jest dużo mniejszy, niż był jeszcze przed kilkudziesięciu laty. Praktycznie nieograniczony dostęp do komórek i sieci internetowej, wygodne loty umożliwiające błyskawiczne przybycie do miejsca docelowego i znacznie mniej spraw formalnych przy przekraczaniu granic powodują, że prosto jest wyjechać i łatwo utrzymywać kontakt z najbliższymi. Za pomocą internetu albo telefonu można bardzo wiele pozałatwiać, nawet przesłać na odległość pieniądze, lecz nie można zrobić niezwykle istotnej rzeczy, to znaczy przesłania jakiś fizycznych przedmiotów.

Przesyłka kurierska

Autor: Jem Yoshioka
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety nadal potrzebna do tego będzie klasyczna paczka, na razie jeszcze nikt nie wymyślił sposobu na to, jak można by było zrobić to jakoś inaczej. Na szczęście taka paczka dojdzie dużo sprawniej niż jakiś czas temu, bo rynek paczek pocztowych i kurierskich również przeszedł w ostatnim czasie ogromną rewolucję (). Dzisiaj funkcjonują w tym segmencie międzynarodowe firmy, niekiedy dysponujące własną flotą samolotów, dzięki czemu przesyłki zagraniczne nawet w najbardziej odległe miejsca na świecie są dostarczane naprawdę szybko.

W przypadku wielu krajów przesyłki (zobacz też paczki gabarytowe( międzynarodowe niczym się nie będą różnić od krajowych poza ceną. Dotyczy to w szczególności krajów należących do Unii Europejskiej, bo do nich nie trzeba praktycznie żadnych dokumentów celnych. Przy innych krajach niezbędne będzie wypełnienie wymaganych dokumentów, a w niektórych przypadkach odbiorca będzie musiał również ponieść koszt opłat celnych.

Firmy które zajmują się przewozem przesyłek na świecie mają bardzo różne ceny i zasady wysyłania – . Za każdym razem, nawet jeśli będzie to niewielka paczuszka, trzeba zapoznać się z propozycją kilku firm. Niekiedy rozbieżności w cenie mogą sięgać nawet stu procent, a że przeważnie ceny przesyłek międzynarodowych są znacznie wyższe od tych w kraju, to można będzie dużo zaoszczędzić.

Sporo będzie zależało od tego, czy paczka będzie priorytetowa albo ekonomiczna, tu również różnice w cenie będą dość znaczne, więc jeśli komuś zależeć nie będzie na czasie, to wersja ekonomiczna jednak powinna być dużo tańsza.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,