Jak dobrze wykonać projekt kuchni, aby się stała wygodna, funkcjonalna i praktyczna

Podczas projektowania swojej kuchni należy zwrócić swoją uwagę na kilka istotnych rzeczy. Jedną z najważniejszych, choć przez sporo osób trochę pomijanych, jest wybranie kuchennego blatu. Taki blat spełnia bardzo ważną rolę, bo w końcu na nim właśnie trzyma się większość urządzeń i sprzętów kuchennych, a także przyrządza pożywienie.

kliknij i zobacz więcej

Autor: Philipp Rudloff
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego też powodu przede wszystkim powinien on być trwały oraz solidny, lecz nie można także zapomnieć o tym, że ma ładnie wyglądać. Blat stanowi uzupełnienie szafek i powinien być dobrze do nich dopasowany.

Jeśli zainteresował Cię tego typu artykuł, zobacz inne wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam uslugi remontowe otwock, znajdziesz tutaj analogiczne wiadomości.

Jaki ma mieć kolor, czy będzie kontrastował z kolorystyką mebli, czy jednak zostanie dopasowany odcieniem – to zależeć już będzie od osobistych preferencji osoby projektującej

Kuchnia, zlewozmywak Salsa z ociekaczem

Autor: DEANTE
Źródło: DEANTE

zestaw. Wybór blatów jest tak duży, że bez żadnego problemu uda mu się znaleźć odpowiedni dla siebie. Trzeba tylko pamiętać o tym, żeby blat, który się zamówi zrobiony był z odpowiedniego materiału, a także został odpowiednio złączony. Ma to zwłaszcza znaczenie w miejscach, gdzie może się pojawić woda, to znaczy przykładowo obok zlewozmywaków.

Najchętniej kupowane blaty do kuchni są zrobione z grubej wiórowej płyty pokrytej specjalnym laminatem. Ich ogromnym plusem jest niezbyt wysoka cena, a także duża liczba dostępnych wzorów i kolorów. Laminowane blaty mają dużą odporność na działanie wyższej temperatury, wytrzymują do prawie dwustu stopni, więc bez obaw da się na nich położyć garnek z gorącą wodą.

Prosto będzie się je również czyścić, za to ich zasadniczą wagą jest to, że przy niedokładnym zabezpieczeniu mogą chłonąć albo nakleić odpowiednią okleinę, pełniącą taką samą rolę. Bardzo często spotkać również można inne odmiany blatów, popularność zyskują blaty z kamienia naturalnego, z drewna czy kompozytu. Jeżeli tylko będą one pasować do ogólnej wizji kuchni, to nie ma żadnych problemów, żeby ich użyć.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: ,