Zamierzasz wybudować swój wymarzony dom? Jeśli tak, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Dom to święte miejsce. W nim odpoczywamy i wracamy do sił. W dawnej symbolice, dom identyfikowany był z rajem. Dom to schronienie i bezpieczeństwo. Jeżeli planujesz zbudować swój własny dom, przekonaj się, na co musisz zwrócić szczególną uwagę.

Dom – Twoje miejsce

Człowiek buduje domy od dawnych czasów. Kiedyś najbardziej powszechnym materiałem, z którego powstawał dom było drewno. Dziś to cegła jest budulcem naszych domów. Jeżeli decydujemy się na dom, musimy być przygotowani na mozolną pracę. Jednak owoc naszych starań wynagrodzi nam cały wysiłek. Przecież każdy pragnie posiadać swój kawałek ziemi, na którym zbuduje swój wymarzony dom, wśród ogrodu, w którym rosną przecudne kwiaty i dojrzewają latem świeże warzywa. Ale zanim ta fantastyczna wizja się spełni, zaczynamy od…

Krok pierwszy: wybór działki

Wybór działki na której postawimy nasz idealny dom, to niezmiernie istotna kwestia.
W żadnym wypadku nie kierujmy się niską ceną. Zwróćmy uwagę na położenie działki, jej odległość od infrastruktury, czy chociażby sąsiedztwo z pozostałymi działkami. Bezpiecznie jest kupić działkę, która jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Dlaczego? Ponieważ tylko wtedy wiemy, jakie są zamiary zagospodarowania przestrzeni w naszym otoczeniu.

dom jednorodzinny

Autor: XELLA Polska Sp. z o.o.
Źródło: XELLA Polska Sp. z o.o.

Krok drugi: projekt domu:

W tym przypadku mamy ogromny wybór. To, na jaki projekt się zdecydujemy zależy wyłącznie od naszych potrzeb a także zasobów finansowych. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że projekt naszego domu musi spełniać odpowiednie normy prawne.

Krok trzeci: pozwolenie na budowę

To etap zdecydowanie najbardziej sformalizowany. W tym czasie musimy skupić swe siły na skompletowaniu niezbędnej dokumentacji, którą przedstawimy w starostwie powiatowym lub w Urzędzie Miasta. Zazwyczaj urzędy służą nam pomocą i na swoich stronach internetowych umieszczają odpowiednie informacje i wzory wniosków.
Jeżeli dopełnimy wszelkich niezbędnych formalności, to stosunkowo szybko otrzymamy odpowiedź i pozwolenie na budowę.

Krok czwarty – wykonawca

Jeżeli pragniemy wybrać odpowiedniego wykonawcę, możemy wspomóc się Internetem, wpisując przykładowo firma budowlana Kraków. W kilka sekund przekonamy się, jak duży wybór mamy w tym obszarze. Przed podjęciem ostatecznej decyzji spotkajmy się z wykonawcą, zapytajmy o referencje.

Krok piąty: realizacja

Gdy roboty budowlane pójdą w ruch, pamiętaj o jednej niezmiernie istotnej kwestii: wyborze dachu, który jest jednym z najważniejszych części konstrukcyjnych domu.
Obecnie niezmiernie popularne są projekty domów z dachem kopertowym. Jaka jest geneza tej nazwy? Nazwa odzwierciedla pochylone części dachu, które są ze sobą w odpowiedni sposób połączone. () Dach kopertowy został wyprofilowany w taki sposób, by ułatwić odpływ śniegu oraz deszczu. Jeżeli chcesz dokładnie sprawdzić, jak wygląda dach kopertowy możesz wspomóc się Internetem, wpisując przykładowo: projekty domów z dachem kopertowym.
Drugim tak samo znanym typem dachu jest dach dwuspadowy, nazywany również dachem dwupołaciowym, szczytowym bądź siodłowym.Interesują Cię przeróżnego rodzaju inne newsy drzwi aluminiowe wrocław? Jeśli tak, to przejdź na podaną stronę i przejrzyj, co dla Ciebie opracowaliśmy. Będziesz zadowolony.To, co charakteryzuje ten rodzaj dachu to trójkątne ściany boczne. Jeśli zaciekawił Cię taki dach i chcesz zapoznać się szczegółowo z tym projektem, także możesz skorzystać z Internetu i wpisać projekty domów z dachem dwuspadowym.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,