Legendarna niemiecka solidność w interesach to już przeszłość

Coraz częściej nasze zakłady dokonujące obrotu z przedsiębiorstwami niemieckimi wyszukują wyjścia, w jaki sposób można egzekwować należności względem niesolidnych partnerów. Niestety słynna niezawodność niemieckich przedsiębiorców jest już mitem i niesolidność płatnicza zachodzi na coraz to większą skalę. Niemieckie zakłady częstokroć ignorują wezwania do opłaty, jakie dostają od polskich partnerów, wychodząc z założenia, że ze względu na kłopoty językowe, dystans oraz różnice kulturowe roszczenie nie będzie wyegzekwowane.

Windykacja

Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com
Funkcjonują jednak w naszym kraju jednostki, które mogą pomóc w odzyskaniu pieniędzy razem z zaległymi procentami. Jak to robią? Początkową czynnością jest przeprowadzenie działania pozasądowego. Polega ono na skierowaniu się do dłużnika, z wystawionym pełnomocnictwem, przez niemiecką kancelarię prawniczą z: żądaniem zapłaty należnej sumy, postulatem zapłaty obliczonych procentów, żądaniem zwrotu kosztów adwokackich postępowania przedsądowego.

Proszę zwrócić uwagę, iż zupełnie inaczej aniżeli w naszym kraju, istnieje w Niemczech możność zwrotu pozasądowych kosztów adwokackich poprzez trasata. Odzyskanie zatem opłaty jest dla wierzyciela całkowicie bez kosztowe, gdyż wszystkie koszta zmuszony jest zwracać trasat – www. Trzeba zauważyć, iż trasaci zupełnie inaczej, dużo poważniej reagują na pisma prawnika (Poszukujesz pomocy prawnej? Sprawdź: adwokat od rozwodów artur żarnowski) niemieckiego w porównaniu z reakcją na pisma sporządzone przez samych wierzycieli albo polskie jednostki windykacyjne. Wiele ze spraw kończy się już na tym początkowym poziomie działania w obawie przed nieuchronnością niemieckiego wymiaru praworządności.

Jeśli przedsięwzięcia pozasądowe pozostają bezowocne, wtenczas musimy przystąpić do dochodzenia roszczenia na drodze prawniczej. Istnieją w tym zakresie 2 opcje. Możemy dochodzić swoich należności na drodze prawniczej w Polsce po czym egzekwować orzeczenie w Niemczech czy złożyć pozew jak też egzekwować w Niemczech. Przesądzają o tym zapisy w umowie jak też międzynarodowa własność polskiego lub niemieckiego sądu. Ale również wtenczas gdy istnieje możność wyboru pomiędzy sądem polskim i niemieckim, z praktyki wynika, iż warto składać pozew w Niemczech ze względu na większą sprawność działania. Windykacja należności w Niemczech wymaga dużej wiedzy prawniczej. Nie każda kancelaria podejmuje się tychże działań.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,